PIKNIK NAUKOWY W WODZISŁAWIU

Dnia 17 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu odbył się piknik naukowy. Wydarzenie to wynika z faktu, że nasza szkoła uczestniczy w dwuletnim projekcie EDUSCIENCE. Jest to wielkie wyróżnienie dla nas, ponieważ tylko osiem szkół z naszego województwa bierze w nim udział; w tym tylko dwa gimnazja. Projekt ten jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, jak również projektów innowacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczej. Zapewnia on „żywe" i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.
W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klasy 1a uczestniczyli w ramach tego projektu w wycieczce edukacyjnej do Borówca i Kórnika. W obecnym roku szkolnym w naszej placówce odbył się piknik naukowy. Określenie piknik kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem na świeżym powietrzu, wydarzeniem odbywającym się w plenerze. Jako że nauka odbywa się również w chłodne dni grudniowe, pikniki organizowane są w budynkach szkół.

Czytaj więcej: PIKNIK NAUKOWY W WODZISŁAWIU

Opis projektu

Rozpoczynamy realizację projektu "Eduscience" - jednego z największych projektów edukacyjnych w Polsce, jak również projektów innowacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczej. Projekt zapewnia „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych. (Więcej informacji na oficjalnych stronach projektu. Link)

Przydatne linki

Data Plik, strona, prezentacja... Typ - link
09.2012 Informator Plik PDF
09.2012 Platforma edukacyjna Link
09.2012 Oficjalna strona projektu Link