Wizyta w Turcji

W październiku 2 nauczycieli z naszej szkoły, w ramach projektu Comenius, uczestniczyło w wizycie partnerskiej w szkole w Halil Ibrahim ERDIN Okul Muduru w Akhisar w Turcji. Głównym celem wizyty było poznanie źródeł wody pitnej i do ogrzewania domów oraz sposobów ich wykorzystywania w okolicach miasta Akhisar . Podczas roboczych spotkań podsumowano wizytę w szkole partnerskiej na Maderze oraz ustalono szczegóły kolejnej wizyty, która odbędzie się od 16-21 listopada w Zespole Szkół w Wodzisławiu. W tych dniach będziemy gościć młodzież z Turcji, Niemiec, Belgii ,Portugali ,Hiszpanii ,Węgier , Cypru i Grecji wraz z nauczycielami.

 

 

W czasie pobytu w Turcji poznaliśmy specyfikę pracy w szkole tureckiej, zwiedziliśmy Izmir –trzecie co do wielkości miasto leżące nad Morzem Egejskim, Efez w Starożytności jedno z 12 miast jońskich w Azji Mniejszej ,leżące przy ujściu rzeki Kaystros. Poznaliśmy historię kraju, architekturę oraz spróbowaliśmy tradycyjnych potraw tureckich.


Pozostałe zdjęcia z pobytu.