Wizyta w Hiszpanii

W dniach od 10 do 16 marca pięć uczennic z gimnazjum z Wodzisławia wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Santa Comba, w Hiszpanii w ramach realizowanego przez szkołę projektu Comenius. W spotkaniu wzięli również udział nauczyciele oraz uczniowie z Grecji, Cypru, Turcji, Belgii, Portugalii, Węgier oraz Niemiec. Santa Comba- to właśnie tam uczniowie oraz nauczyciele spędzili pięć wspaniałych dni. Powitały ich piękne widoki oraz sprzyjająca pogoda. Jak twierdzą, było bardzo miło, Hiszpanie powitali ich serdecznie oraz ciepło. Drugiego dnia zaplanowane mieli zwiedzanie szkoły. Zobaczyli jak pracują ich koledzy. Czas umiliły im zorganizowane przez uczniów zabawy oraz gry. Uczniowie oraz nauczyciele biorący udział w projekcie zwiedzili Akwarium, Latarnie Herkulesa w A Coruna. Mieli również okazje zobaczyć piękne widoki nad rzeką oraz wodospadem. Następnie udali się do Santiago de Compostela, a tam obejrzeli Katedrę.

Uczniowie z Hiszpanii zadbali o to aby gościom nie zabrakło rozrywek. Oprócz zaplanowanych wycieczek do podanych wcześniej miejsc niektórzy wybrali się nad Ocean, aby podziwiać piękne widoki. Tydzień spędzony w Santa Comba, w Hiszpanii był pełen ciekawych wycieczek, zajęć oraz zabaw. Zobaczyłyśmy zabytkowe miejsca, piękne widoki a przede wszystkim poznałyśmy wiele bardzo przyjaznych i miłych osób z ośmiu państw. Na pewno podszkoliłyśmy również język angielski. Poznałyśmy także kilka hiszpańskich słów, panujące tam zwyczaje oraz kulturę. Mogłyśmy spróbować tradycyjnych hiszpańskich potraw oraz owoców morza. Dla wielu z nas była to również okazja do lotu samolotem. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Cały projekt Comenius to świetna przygoda. Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć w nim udział- powiedziały uczennice, które brały udział w wyjeździe do Hiszpanii.