Projekt CENTRES u nas:)

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu CENTRES – Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji, który w Polsce jest koordynowany przez British Council Polska i Polskie Stowarzyszenie Kreatywności.
Przystąpiliśmy do Projektu CENTRES, ponieważ jego celem jest promowanie kreatywności i przedsiębiorczości (kluczowych kompetencji współczesnego rynku pracy), a także wzmacnianie aktywności prospołecznej i motywacji wewnętrznej oraz umiejętności gospodarowania swoimi osobistymi zasobami.
Opiekunami grupy projektowej są: Izabela Leśniewska i Urszula Błasiak. Uczestnikami projektu jest klasa Ia naszego gimnazjum: Bębenek Maciej, Dorajczyk Adrian, Galińska Paulina, Golonka Małgorzata, Hola Alicja, Jaśko Hubert, Kapcia Weronika, Kluczyńska Dagmara, Koczaj Weronika, Kozioł Paulina, Kucharz Dominik, Kwiecień Mateusz, Kwiecień Natalia, Leks Magdalena, Ligawiec Wiktoria, Nowak Łucja, Ozga Sylwia, Prorok Łukasz, Rędzi Eliza, Skalmierska Katarzyna, Stawiarz Kamila, Wasik Kacper


W październiku i listopadzie spotykaliśmy się i pracowaliśmy na efekt końcowy. Celem spotkań było zintegrowanie młodzieży oraz pobudzenie jej do niekonwencjonalnego myślenia. Ćwiczenie które pomogło podczas pierwszego spotkania to „alfabet sukcesu" Uczniowie na początku określili swoje cechy jak osiągnąć sukces, następnie powstał nasz wspólny „alfabet sukcesu klasy Ia". Na kolejnych spotkaniach przygotowywaliśmy się do naszego występu. Ponieważ pokaz miał odbyć się podczas zabawy andrzejkowej wobec tego zajęliśmy się produkcją naszych strojów.
Przeprowadziliśmy rozmowę z właścicielami sklepów odzieżowych w naszej okolicy na temat trendów w modzie. Następnie zaprojektowaliśmy swoje stroje i przystąpiliśmy do ich „uszycia". Praca zajęła nam mnóstwo czasu ale efekty były zaskakujące.