Podsumowanie krajowe projektu CENTRES

5 czerwca 2014 r. opiekunowie i przedstawiciele uczniów zostali zaproszeni na podsumowanie krajowe międzynarodowego projektu CENTRES.  Naszą szkołę reprezentowały Alicja Hola i Sylwia Ozga. Przypomnijmy projekt CENTRES – Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji był realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej i koordynowany przez British Council Polska wraz z 9 partnerami z 8 państw członkowskich (Dania, Finlandia, Estonia, Litwa, Polska, Słowenia, Czechy, Wielka Brytania). Projekt CENTRES w Polsce objęli patronatem: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

 

Celem projektu było:

  • wzrost kompetencji innowacyjności i przedsiębiorczości wśród uczniów (głównie gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych),
  • powiązanie działań uczniowskich z branżą kreatywną, promującą uzdolnienia, ciekawość poznawczą, wyobraźnię, kreatywność i przedsiębiorczość,
  • praktyczne przejście przez proces: od pomysłu do jego realizacji.

Nasi uczniowie klasy  Ia gimnazjum przygotowali pokaz mody ekologicznej z zaprojektowanymi przez siebie strojami. Pracę którą włożyli w to przedsięwzięcie docenili krajowi koordynatorzy i zaprosili nas na podsumowanie, które odbyło się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Na  spotkaniu tym  z wybranymi grupami uczniowskimi i ich opiekunami  wręczono certyfikaty szkołom, opiekunom i uczniom biorącym udział w projekcie.  


Więcej zdjęć>