Spotkanie z pielęgniarką w świetlicy szkolnej.

2016 gr1 spotk z piel minW świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Tematem przeprowadzonych zajęć była higiena. Głównym celem pogadanki było kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno– kulturalnych. Podczas spotkania, które przebiegało w formie rozmowy, uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa pielęgniarka, co to jest higiena osobista oraz uzyskali praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie.

Dzięki odbytej rozmowie dzieci dowiedziały się m.in.:

 

1. Po co człowiek się myje -  (Skóra ma dla organizmu znaczenie ochronne i dlatego należy ją starannie pielęgnować. Systematyczne i dokładne mycie usuwa podłoże do rozwoju wszelkiego rodzaju zarazków i umożliwia lepsze oddychanie całą powierzchnią ciała).

2. Kiedy i dlaczego trzeba myć ręce – (Czynność mycia rąk nie jest łatwa do nauczenia ale pierwszoplanowa, ponieważ powtarza się ja kilka razy w ciągu dnia: przed posiłkami, po załatwieniu potrzeb fizjologicznych, po przyjściu ze spaceru, z placu zabaw, po „brudnych zajęciach”, np. malowanie farbami, lepienie z plasteliny, po zabawie ze zwierzęciem, a także zawsze wtedy, gdy jest się spoconym, zatłuszczonym, zabrudzonym).

3. Jakie zadanie ma pasta do zębów – (Pielęgnacja jamy ustnej sprowadza się przede wszystkim do pielęgnacji zębów i dziąseł. A dlaczego należy pielęgnować zęby? Czyste zęby to warunek zachowania ich w dobrym stanie, a te zapewniają właściwe żucie, a tym samym dobre funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wyraźną mowę, ładny uśmiech i lepsze samopoczucie.)

                Pani pielęgniarka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem.

2016 gr1 spotk z piel 00

 

2016 gr1 spotk z piel 00

2016 gr1 spotk z piel 00

2016 gr1 spotk z piel 00

 

2016 gr1 spotk z piel 00