CHCESZ BYĆ SUPER ŻAKIEM -ZOSTAŃ REJOWIAKIEM!

2017 rej minCHCESZ BYĆ SUPER ŻAKIEM -ZOSTAŃ REJOWIAKIEM!, pod takim hasłem odbyło się spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja z Jędrzejowa. I młodzież i nauczyciele przedstawili bogatą ofertę edukacyjną swojej szkoły, zachęcając do udziału w dniach otwartych, i do dalszej edukacji w tej szkole.

 

Czytaj więcej: CHCESZ BYĆ SUPER ŻAKIEM -ZOSTAŃ REJOWIAKIEM!

Spotkanie z absolwentem naszej szkoły.

2017 spotk absol min15 maja uczniowie klas III gimnazjum, mieli okazję do spotkania z absolwentką naszej szkoły-Pauliną Łochowską. Była uczennica gimnazjum a obecnie wykładowca w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, kończy studia doktoranckie w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach, pracuje również w kancelarii radcowskiej.

Czytaj więcej: Spotkanie z absolwentem naszej szkoły.

Spotkanie z przedstawicielami Centrum Kształcenia "AWANS"

2017 or zaw avans minW dniu 11.05.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z przedstawicielami Centrum Kształcenia „Awans” z Jędrzejowa. Nasi uczniowie zostali zapoznani z ofertą szkoły „AWANS” dla absolwentów gimnazjów. Gimnazjaliści mają do wyboru naukę w technikum lub w szkole zawodowej z możliwością praktyki w wybranym zawodzie. Szkoła organizuje również wyjazdy do ciekawych miejsc w całej Europie.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z przedstawicielami Centrum Kształcenia "AWANS"

Wybieramy szkołę średnią ...... a może tak LO w Sędziszowie?

2016 wyb szkoly min28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole gościliśmy nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Sędziszowa, którzy przedstawili uczniom klas III gimnazjum swoją ofertę edukacyjną. Uczniowie usłyszeli trochę historii LO oraz ciekawostki z życia szkoły. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji o współpracy szkoły z różnymi służbami mundurowymi z Krakowa i Kielc.

Poinformowano uczniów, że w tym roku szkolnym liceum oferuje następujące kierunki kształcenia:

Trudne wybory-dylematy gimnazjalistów w wyborze dalszej szkoły.

2016 spotk zdz minWybór szkoły średniej to bardzo poważna, a zarazem znacząca decyzja, jaką muszą podjąć absolwenci gimnazjum. Ważne jest, by podejść do tego rozważnie, aby nie żałować podjętej decyzji. Dokonany wybór ma duży wpływ na naszą przyszłość. Każdy z nas powinien dokładnie przemyśleć do jakiej szkoły się wybrać: liceum, technikum, czy może szkoła zawodowa? W ostatnim czasie uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli spotkania z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Trudne wybory-dylematy gimnazjalistów w wyborze dalszej szkoły.

Spotkanie z Jolą Langier – absolwentką naszej szkoły.

2016 langier min2W dniu 26 lutym uczniowie klas trzecich gimnazjum, spotkali się z Jolą Langier –absolwentką naszej szkoły, która otrzymała stypendium z Fundacji Edukacyjnej im. prof. Romana Czerneckiego. Program stypendialny EFC przeznaczony jest dla wybitnie zdolnej młodzieży gimnazjalnej mieszkającej w miejscowościach do 30 tys. Mieszkańców. Wspiera młodych ludzi w rozwoju ich indywidualnych pasji i zainteresowań, na etapie licealnym, uniwersyteckim, i zawodowym.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jolą Langier – absolwentką naszej szkoły.

Spotkanie z nauczycielami szkoły AWANS z Jędrzejowa

2016 zawod avans minOstatnie miesiące roku szkolnego to czas podejmowania ważnych decyzji dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Z pomocą dla wielu uczniów przychodzą nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych, przybliżając ofertę edukacyjną tych szkół. W środę 4 maja gościliśmy przedstawicieli szkoły dla młodzieży i dorosłych AWANS z Jędrzejowa. Uczniowie którzy wybiorą TECHNIKUM mają do dyspozycji kierunki: technik usług fryzjerskich, hotelarstwa, informatyki, budownictwa, drogownictwa, mechaniki, żywienia i usług, gastronomicznych, architektury krajobrazu, pojazdów samochodowych.

Czytaj więcej: Spotkanie z nauczycielami szkoły AWANS z Jędrzejowa

Szkolnictwo wojskowe-zawód żołnierz.

9 czerwca gimnazjaliści klas trzecich mieli niebywałą okazję do spotkania ze starszym chorążym sztabowym p. Stanisławem Dzikowskim z Kielc, który przez 36 lat pracował w wojsku, był żołnierzem. Mimo, że jest na emeryturze bardzo chętnie spotyka się z młodzieżą aby zachęcić ich i uświadomić na czym polega praca w wojsku. Pan Dzikowski był uczestnikiem wielu misji wojskowych ONZ min. na Wzgórzach Golan, Syrii, w Izraelu, Południowym Libanie, w Iraku, czy w Jugosławii w latach dziewięćdziesiątych. Wiele lat pracował jako wykładowca i nauczyciel przekazując wiedzę i zdobyte doświadczenie młodym żołnierzom. Młodzież z zapartym tchem słuchała relacji z przebytych misji: jakie zagrożenia stwarza wojna, w jakich warunkach żyją rodziny, dzieci, kobiety, i jak mogą pomóc żołnierze z różnych kontyngentów. Dużo informacji było na temat możliwości przyjęcia do szkół wojskowych – czyli jakie predyspozycje i umiejętności musi mieć młody człowiek aby zdać egzaminy. Pan Stanisław Dzikowski jest również wiceprezesem Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach-dzięki temu dowiedzieliśmy się też o genezie i historii powstania Czerwonego Krzyża i innych organizacji które niosą pomoc ludziom na całym świecie.

Czytaj więcej: Szkolnictwo wojskowe-zawód żołnierz.