ALEKSANDER HORNIK NAJLEPSZY W POLSCE, a SSP WODZISŁAW 6 W KRAJU W BIEGACH W WOLBORZU

2020 biegi wol min    Nasi sportowcy po raz kolejny pokazali, że rywalizacja biegowa to ich specjalność. W finale krajowym wywalczyli 3 medale (1 złoty i 2 srebrne)

03.10.2020 r. w Wolborzu (woj. łódzkie) odbyły się XXV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Sportową imprezę otworzyli Marek Mazur przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Powiedzieli oni:
„W Finale Centralnym corocznie występują najzdolniejsi biegacze z całej Polski, a wśród nich medaliści i reprezentanci kraju. Wysokiej klasy zawodnicy zapewniają wysoki poziom sportowy oraz niezapomniane przeżycia. To z takimi zawodnikami rywalizować będziecie o medale w „Finale Krajowym w biegach przełajowych”.
    Po raz szósty w historii, 12 uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu wystąpiło w rywalizacji na najwyższym centralnym szczeblu. Po historycznych medalach pani Moniki Szoty - srebrnym oraz Adama Wąchały -brązowym, uczniowie z „wodzisławskiej podstawówki” liczyli na kolejne. Dzieci z naszej szkoły wystąpiły w 7 biegach na dystansach od 600m do 2000m. Tym razem najwyższe lokaty wywalczyli chłopcy. Już w pierwszym biegu z ich udziałem dostarczyli nam wiele emocji. Walka na trasie do ostatniego metra biegu przyniosła wspaniałe efekty. Najmłodsi chłopcy w rywalizacji na dystansie 800m wybiegali 2 medale. Złoty zdobył Aleksander Hornik, a srebrny Mateusz Szafrański. Kolejny bieg z udziałem reprezentanta naszej szkoły odbył się na dystansie 1500m. Na tak długim dystansie Dawid Juźwik - trzykrotny Mistrz Województwa jeszcze nie startował. W biegu wypadł rewelacyjnie zajmując drugie miejsce, za które otrzymał srebrny medal. Blisko medalu był Mikołaj Szota, który w rywalizacji z biegaczami o rok starszymi zajął 4 miejsce. Gdyby Mikołaj startował tylko z uczniami szkół podstawowych to zdobyłby złoty medal. Wyprzedzili go tylko zawodnicy, którzy uczestniczyli przed tygodniem w Mistrzostwach Polski U16 w lekkiej atletyce.
Oto wyniki uczniów SSP Wodzisław w poszczególnych kategoriach:
-600m – rocznik 2010
18 miejsce – NADIA ADAMSKA
-800m – rocznik 2010
1 miejsce – ALEKSANDER HORNIK – „ZŁOTY MEDAL”
2 miejsce – MATEUSZ SZAFRAŃSKI – „SREBRNY MEDAL”
7 miejsce – JAKUB GÓRNIAK
-600m – rocznik 2009
7 miejsce – ZOSIA PTAK
12 miejsce – ANIA SKOWRONEK
-1500m – rocznik 2008
2 miejsce – DAWID JUŹWIK – „SREBRNY MEDAL”