Ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

2017 slub sp min13 października 2016r. odświętnie ubrani uczniowie klasy Ia przyszli do szkoły wraz ze swoimi rodzicami, by złożyć ślubowanie i zostać pasowanym na ucznia Zespołu Szkół w Wodzisławiu. Wydarzenie to miało uroczysty charakter. Uczniowie w zwartym szyku wyszli na środek sali gimnastycznej i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pierwszaki zwrócili się do dyrektora szkoły pana Jerzego Kostyły słowami „Pana dyrektora serdecznie zapraszamy, chcemy prosić o pasowanie, prawdziwym pierwszakiem niech każdy z nas się stanie.”

Czytaj więcej: Ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”

            1 min5 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny zorganizowany w ramach XIV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. W zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii uczestniczyło 18 uczniów z pięciu szkół z terenu Gminy Wodzisław. Samorządową Szkołę Podstawową w Lubczy reprezentowali: Dominika Witas, Wiktoria Lasak i Anna Zarzycka,

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”

Potrafię pomóc.

2015 1 pomoc minW ostatnim tygodniu nauki pani wychowawczyni Małgorzata Pyrek uczyła nas jak ratować życie człowieka. Najpierw obejrzeliśmy film pt. „Czy potrafisz ratować życie”. Wiemy, że możemy być świadkami różnych sytuacji np. może się zdarzyć, że zasłabnie koleżanka lub kolega, może stracić przytomność, a nawet przestanie oddychać. Nasza pani uczyła nas jak zachować się w takich sytuacjach. Dowiedzieliśmy się, że aby skutecznie udzielić pierwszej pomocy, wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Czytaj więcej: Potrafię pomóc.

Baśń o zaklętym kaczorze

27 kwietnia o godz. 9.30 uczniowie klas I-III w ramach edukacyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, obejrzeli spektakl pt. „Baśń o zaklętym kaczorze”, który został przygotowany przez aktorów z Teatru Andersena w Lublinie.
Baśń opowiada historię szczerej i dobrej dziewczyny Weroniki, która w zamian za wodę dla chorego ojca jako jedyna z trójki sióstr zgodziła się ofiarować swoją rękę tajemniczemu głosowi ze studni. Podczas pierwszego spotkania z narzeczonym dziewczyna dowiedziała się, że jest on Złotnikiem, którego zła czarownica Wojewodzianka zaklęła w Kaczora.

Czytaj więcej: Baśń o zaklętym kaczorze

"Bajki kołysanki"

2016 bajki przytul minW środę 13 kwietnia w szkole podstawowej, w klasach I-III odbyły się nietypowe lekcje pod hasłem "Bajki kołysanki". W czasie jednej godziny lekcyjnej zaproszeni goście czytali najmłodszym uczniom baśnie i bajki. Posłuchać bajek czytanych przez Pana Dyrektora, Panią Pedagog oraz Radę Rodziców było nie lada frajdą .Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Uczniowie przynieśli ze sobą ulubione książki, przytulanki, podusie a nawet kocyki. Dzięki temu mogły poczuć się komfortowo i beztrosko słuchając opowieści o swoich ulubionych bohaterach.

Czytaj więcej: "Bajki kołysanki"