Spotkanie z leśnikiem w ramach projektu „Ożywić Pola" – „Rok Trznadla"

Zespół Szkół w Wodzisławiu po raz pierwszy przystąpił do ogólnopolskiego programu „Ożywić Pola" mającego na celu podejmowanie przedsięwzięć promujących zasady zrównoważonego rozwoju ekologicznego i prowadzenie wśród dzieci i młodzieży aktywnej edukacji ekologicznej.
W ramach tego programu w szkole dnia 25 listopada 2013r. zostało zorganizowane spotkanie z leśnikiem panem Radosławem Ozgą, pracownikiem Nadleśnictwa Jędrzejów. Gość opowiadał uczniom o ciekawym, mało znanym ptaku o nazwie gatunkowej trznadel pospolity. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej przy tej okazji zaprezentowali swoje pace plastyczne przedstawiające trznadla. Dzieci miały również okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat sposobów dokarmiania zwierząt w trudnym dla nich okresie jakim jest zima. Pan R. Ozga przybliżył także zagadnienia związane z myślistwem, zadaniach i obowiązkach myśliwego. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, zadawały wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Nie zabrakło też pytań dotyczących pracy leśnika.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Jędrzejów. Zostały także zaproszone do zwiedzania ścieżki dydaktycznej - Szkółka Leśna Mniszek.