Niecodzienne spotkanie

2015 spotk gornik min4 grudnia 2015r uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu spotkali się z p. Markiem Siwcem emerytowanym górnikiem Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów" w Szczygłowicach.
Barbórkowe spotkanie przebiegało w bardzo miłej, życzliwej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie poznali zawód górnika, który od zawsze oceniany jest jako trudny i bardzo niebezpieczny. Dowiedzieli się, że najcięższym rodzajem pracy górnika jest praca "na przodku", czyli w bezpośrednim rejonie wydobycia. Górnicy przodowi pracują w bardzo trudnych warunkach: często w ciemnościach, w wymuszonej pozycji ciała, wysokiej temperaturze, pyle i kurzu. Z licznych filmów wyświetlanych na tablicy interaktywnej dowiedzieli się o postaci świętej Barbary patronki górników, poznali godło, hymn, wiersze, przysłowia i pieśni górnicze.


Z wielkim zainteresowaniem oglądali roboczy i galowy strój górniczy, czapkę z pióropuszem i liczne odznaczenia. Na zakończenie spotkania delegaci klas złożyli życzenia i wręczyli kwiaty tryskającemu humorem p. Markowi Siwcowi. Z radością odśpiewano sto lat. Ukoronowaniem spotkania były wspólne zdjęcia.

 

Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie
Niecodzienne sp...
Niecodzienne spotkanie Niecodzienne spotkanie