Pierwszaki w operze krakowskiej

2016 wyc krakow min7 stycznia 2016r uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa.
Przygotowaniem do pierwszego wyjazdu było min. spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Sędziszowie p. Grzegorzem Domagałą i p. Radosławem Korczanem, którzy przypomnieli o zasadach prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach , a także przekazali uczniom kamizelki odblaskowe z nazwą i numerem kontaktowym szkoły ufundowane przez Oddziałowe Rady Rodziców klas: Ia i Ib.
Program wyjazdu był urozmaicony. Uczestnicy zwiedzili Operę Krakowską, zachwyt wzbudził już sam budynek opery, jej wnętrze: loże , balkony , amfiteatr, duża scena. Z zaciekawieniem obejrzeli spektakl muzyczno-baletowy pt.:,, Muzyka i Magia” Barwne stroje , piękne głosy aktorów, muzyka na żywo przeniosły wszystkich w magiczną krainę ze znanych baśni: o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Królowej Śnieżce. Po przedstawieniu uczniowie zwiedzili: Kościół Mariacki, Sukiennice, poznali postać narodowego wieszcza Adama Mickiewicza przed pomnikiem którego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. W skupieniu wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Wielką atrakcją była także: piękna krakowska choinka, stragany z pamiątkami oraz białe dorożki z latarniami i woźnicami w cylindrach.
Świątecznie przybrane ulice Krakowa wprowadziły wszystkich w magiczną atmosferę zwiedzania i pozostaną na długo w pamięci nie tylko najmłodszych, ale także licznej grupy rodziców-jednocześnie opiekunów i uczestników wyjazdu.

Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Kr...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa