VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w gimnazjum

tabl mnoz certVI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszym gimnazjum odbył się 3.10.2016r pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” . Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Czytaj więcej: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w gimnazjum

Dzień Matematyki 2016

2016 dz mat minW dniu 15.03.2016r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Matematyki – Dzień Królowej Nauk. Pomimo, iż słowo „matematyka” budzi grozę u niejednego ucznia, to dzisiejszy Turniej miał pokazać, że z matematyką można świetnie się bawić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Do turnieju przystąpiło 7 czteroosobowych drużyn, w skład których wchodzili uczniowie wszystkich klas gimnazjum. Zmagania poszczególnych drużyn oceniali: p. Izabela Leśniewska i p . Robert Jarosiński.

Czytaj więcej: Dzień Matematyki 2016

Dzień Matematyki w Gimnazjum.

Miesiąc marzec obfituje w kilka wydarzeń związanych z matematyką min.:

  • 12 marca – Ogólnopolski Dzień Matematyki
  • 14 marca– Święto Liczby Pi

W sumie nic dziwnego – przecież to miesiąc, w którym kończy się zima i zaczyna wiosna, pozytywne nastawienie powraca... Może, zatem w tym miesiącu przekonamy się do matematyki?
Dlatego jeśli chcesz się sprawdzić z wiedzy matematycznej, a jednocześnie dobrze się bawić zapraszamy drużyny 3-4 osobowe z każdej klasy gimnazjum do udziału w rozgrywkach, które odbędą się 15 marca 2016 r. o godzinie 10.45 – 11.30 w sali 202.

Informacji na temat rozgrywek udzielają: p. Izabela Leśniewska, p. Robert Jarosiński

Konkurs Matematyczny PANGEA w gimnazjum.

2016 pangea gim min3 marca 2016 r. punktualnie o godzinie 9.00 w gimnazjum odbył się I etap konkursu matematycznego – PANGEA, którego organizatorami są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs ten ma jest organizowany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczny PANGEA w gimnazjum.

Więcej artykułów…

  1. Powtórki z matematyki