VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016 w Szkole Podstawowej

2017 tabl sp min30 września 2016 roku w Zespole Szkół w Wodzisławiu uczniowie klasy IV, V, VI Samorządowej Szkoły Podstawowej obchodzili VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Do imprezy uczniowie przygotowywali się w szkole w czasie lekcji matematyki, zajęć dydaktyczno wyrównawczych i rozwijających z matematyki pod nadzorem pani Joanny Admskiej – koordynatora lokalnego imprezy.

Czytaj więcej: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016 w Szkole Podstawowej

Dzień Matematyki 2016 z polskimi przysłowiami.

16 marca 2016 roku w godz. 10.45 – 11.30 w sali nr 104 Zespołu Szkół w Wodzisławiu odbędzie się Turniej Matematyczny dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.
Turniej - w ramach obchodów Dnia Matematyki pod patronatem 4improve - właściciela marki e-math.pl. składa się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, a nad jego przebiegiem czuwać będzie nauczyciel matematyki p.Joanna Adamska.

Do Turnieju zgłosiło się już 7 drużyn, a zapisy jeszcze trwają.

Wkrótce relacja z przebiegu turnieju.

Życzymy powodzenia!

Konkurs Matematyczny PANGEA 2016

2016 pangea minW dniu 3 marca 2016 roku odbył się I etap konkursu Pangea, który przeprowadzany jest nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Niemczech, Belgii, Francji, Szwajcarii czy Hiszpanii.
Powszechnie uważa się, że matematyka nie należy do ulubionych szkolnych przedmiotów, mimo to konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów szkoły podstawowej. Do I etapu konkursu zgłosiło się 13 uczniów z klasy V i VI.
Każdy z uczestników rozwiązywał test z 15 zadaniami o różnym stopniu trudności.

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczny PANGEA 2016