SZCZĘŚĆ BOŻE

Witam serdecznie wszystkich korzystających ze strony internetowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu.
W zakładce – RELIGIA - będzie można uzyskać, w miarę możliwości, informację dotyczące niektórych świąt i uroczystości przypadających w roku liturgicznym, a także związanych z tym przedmiotem.
Mam nadzieję, że ta nowa odsłona będzie dla Was przyjazna i że z zainteresowaniem będziecie odnajdywać potrzebne informacje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W WODZISŁAWIU

2017 zwiedz kosc minW dniu 07.06.2017r. uczniowie klasy I i IIb szkoły podstawowej wraz z panią Dorotą Trąbczyńską i Małgorzatą Pyrek odwiedzili kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Wodzisławiu.
Ksiądz prefekt, który oprowadził nas po kościele, szczególną uwagę zwrócił na ołtarz główny, nawy boczne oraz obraz św. Marcina.

Czytaj więcej: ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W WODZISŁAWIU

MAJ – MIESIĄC MARYI

048

„Z majowego nabożeństwa każdy człowiek wychodzi odnowiony na duszy...”

kard. Stefan  Wyszyński

 

 

 

049

APEL WIELKANOCNY - 2017

2017 apel wielkanoc minDnia 11 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy.
W atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadzili całą społeczność szkolną uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Doroty Trąbczyńskiej przygotowali piękne spotkanie, pt.: „Tradycje wielkanocne”.

Czytaj więcej: APEL WIELKANOCNY - 2017

DROGA KRZYŻOWA

2017 droga krzyz min„Kłaniamy się Tobie Panie Jezu Chryste,
i błogosławimy Ciebie,
żeś przez krzyż i mękę swoją
świat odkupić raczył”.

Czytaj więcej: DROGA KRZYŻOWA

KONKURS – PISANKA WIELKANOCNA

2017 konk pisanka minNasze szkolne rekolekcje wielkopostne ubogacił miły akcent rozdania nagród, ufundowanych przez księdza proboszcza Lucjana Słotę dla laureatów SZKOLNEGO KONKURSU na PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Na konkurs wpłynęło dużo prac. Był zorganizowany i przeprowadzony przez panią Dorotę Trąbczyńską, a do komisji dołączyły: pani wicedyrektor Magdalena Sękiewicz, pani Monika Błaszkiewicz oraz pani Ewa Karczewska.

Czytaj więcej: KONKURS – PISANKA WIELKANOCNA

WIELKI POST

2017 w post minW Kościele Katolickim trwa czterdziestodniowy czas pokuty przygotowujący do Wielkanocy. Wielki Post obchodzony jest od IV wieku. Przesłaniem tego okresu jest duchowe przygotowanie chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Wielki Post, to nie tylko rozważanie męki Pana Jezusa, to również czas odwrócenia się od zła i powrotu do Boga. W tym ważnym dla chrześcijan czasie kształtujemy postawę przepraszania, to czas pracy nad sobą, czas, aby zalety dostrzegać, a wady osłabiać.

Czytaj więcej: WIELKI POST

ŚRODA POPIELCOWA

2017 s popiel 01Środa Popielcowa rozpoczyna zupełnie nowy okres w kościele, pełen zadumy i wyciszenia. To czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową w szczególny sposób dajemy wyraz nawrócenia się poprzez posypanie głów popiołem. Tradycja ta przypomina o kruchości ludzkiego życia i nadziei na nowe życie.

„NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ”

Za ten krzyż i Twoje łzy,

Za serdeczne krople krwi,

Jezu, dziękuję Ci.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH
W PARAFII WODZISŁAW

W DNIACH 6 – 9 KWIETNIA 2017

CZWARTEK – 6 kwietnia 2017

8.15 – Msza św. i nauka dla Gimnazjum i LO

10.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich

12.00 – Msza św. i nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej

18.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich

Czytaj więcej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017

TRZECH KRÓLI

2017 jaselka kosciol minW Święto Objawienia Pańskiego zwane również Świętem Trzech Króli, po Mszy Świętej o godz.15.00, w kościele parafialnym w Wodzisławiu uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Trąbczyńskiej przedstawili inscenizację pt.: „Bajkowe Jasełka”. Mimo dużego mrozu przedstawienie, odbyło się przed licznie przybyłą publicznością lokalną.

Czytaj więcej: TRZECH KRÓLI