rekrut 25

apel

apel

Apel Wojewody Świętokrzyskiego
oraz Świętokrzyskiego Komendanta
Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
w sprawie niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla
oraz zwiększonej liczby pożarów budynków

bezpl-tel-zauf.png

dz czyst pow
Zagraj w grę:  
POGROMCA SMOGU | SUDOKU SMOGOWE
pomiar smogu

infolinia

nie hejtgrafika: https://www.kielce.uw.gov.pl/

info wsparcie minInformacja Ministerstwa Edukacji i Nauki
- Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
/plakat/

innopolis log

 


  Informacje bieżące...


dbi2023

Polskie Centrum Programu Safer Internet Materiały edukacyjne Kampanie społeczne
rok dla niepodl 2 minROK SZKOLNY 2017/2018 ZOSTAŁ OGŁOSZONY „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”.
W ZWIĄZKU Z TYM W NASZEJ SZKOLE PODJĘTO WIELE INICJATYW
DLA UCZCZENIA 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI. 


wyszukiwarka

PUNKT DORADZTWA EDUKACYJNO– ZAWODOWEGO
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie
ul. Przypkowskiego 43 /czytaj więcej/

Informacje o PDEZ:

Ogłoszenia:

Data

Treść ogłoszenia

Autor

25.09.2023 r. 

Zawiadamiam, że na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2023 poz. 1211) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych w roku szkolnym 2023/24 będą:

- 2 i 3 listopada 2023 r. (czwartek i piątek po Wszystkich Świętych)
- 2 maja 2024 r. (czwartek między Międzynarodowym Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji
3- go Maja);
- 14 maja 2024 r. (wtorek - I dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 15 maja 2024 r. (środa) - II dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 16 maja 2024 r. (czwartek) - III dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 31 maja 2024 r. (piątek po Bożym Ciele)
- 20 czerwca 2024 r. (czwartek - przed zakończeniem rocznych zajęć dydaktyczno wychowawczych).

Jednocześnie informuję rodziców (prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w szkole w wyżej wymienionych dniach.

Jerzy Kostyła
15.09.2023 r. 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2023/2024

  1. Zarządzenie nr 346/2023 w sprawie organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024
 Jerzy Kostyła
25.09.2019 r. 

linia 800080222

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
tel. 800 080 222

 Andrzej Pałczyński
15.03.2018 r.

komponentySZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY

Informuję, że w ramach zainicjowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty projektu „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej”, został utworzony w naszej szkole Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Jędrzejowie, który wspomagać będzie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Więcej informacji

Jerzy Kostyła

Wszystkie ogłoszenia

Ostatnio dodane artykuły:

Narodowe Święto Niepodległości

flagaNarodowe Święto Niepodległości to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Święto państwowe zostało ustanowione w latach II RP, przywrócone w 1989 roku.

 

     11 listopada to dzień, o którym marzyli nasi rodacy. Kiedy wybuchła I wojna światowa w sercach naszych Polaków zapłonęła nadzieja, że nadchodzi godzina wyzwolenia. Dlatego polscy chłopcy przywdziali mundury w szeregach wrogich armii i ruszyli do walki. Szli do wojny, wierząc, że spełnią się ich marzenia. Dążyli do niepodległości różnymi drogami. A wśród nich byli również politycy i wojskowi: Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Kazimierz Sosnkowski, Józef Haller, Edward Rydz-Śmigły. Do odzyskania niepodległości przyczynił się także Józef Piłsudski - twórca Legionów Polskich, który 3 sierpnia 1914 roku na krakowskich Oleandrach zwrócił się do młodych ludzi: " Odtąd nie ma ani Strzelców, ani Drużyniaków. Wszyscy, co tu jesteście zebrani, jesteście żołnierzami polskimi. Znoszę wszelkie odznaki specjalnych grup. Jednym waszym znakiem jest odtąd orzeł biały. (...) Żołnierze!... Spotkał was ten zaszczyt niezmierny, że pierwsi pójdziecie do Królestwa i przestąpicie granice rosyjskiego zaboru jako czołowa kolumna wojska polskiego idącego walczyć za oswobodzenie ojczyzny. (...) Patrzę na was jako na kadry, z których rozwinąć się ma przyszła armia polska, i pozdrawiam was, jako pierwszą kadrową kompanię." 6 sierpnia 1914 r., na krótko przed świtem, I Kompania Kadrowa wyruszyła z krakowskich Oleandrów w kierunku granicy Królestwa Polskiego. Na jej czele stał wyznaczony przez Piłsudskiego por. Tadeusz Kasprzycki - oficer Związku Strzeleckiego.

Historia Hymnu Polski:
     Historia Mazurka Dąbrowskiego sięga 1797 roku, czyli powstania Legionów Polskich we Włoszech. Polski pisarz, Józef Wybicki, napisał słowa Pieśni Legionów Polskich we Włoszech noszącej później tytuł "Mazurka Dąbrowskiego". Niestety nieznany jest autor melodii. W krótkim czasie pieśń zyskała dużą popularność wśród legionistów. Nieznany jest także moment pierwszego publicznego odśpiewania Mazurka. Naukowcy przyjmują 20 lipca 1797 r. podczas pożegnania legionów odchodzących z Reggio. Na pamiątkę tego wydarzenia generał Dąbrowski zasadził pamiątkowe drzewko wolności na Piazzo Piccolo. Od 1927 roku Mazurek Dąbrowskiego funkcjonuje jako oficjalny hymn.

UCZNIOWIE KLASY VIII

11 list