Sukcesy sportowe uczniów Zespołu Szkół w Wodzisławiu

2016 biegi rytw minW dniu 22.04.2016r na malowniczych trasach w Rytwianach odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. W zawodach wystartowało czterech uczniów z naszej szkoły, prezentujących obecnie najwyższą formę. Impreza zgromadziła rekordową liczbę 750 uczniów. Organizatorem imprezy był Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. W każdym punktowanym biegu startowało ponad 100 uczniów wyłonionych z eliminacji rejonowych.

O wysokim poziomie zawodów świadczy fakt, że w rywalizacji uczestniczyło kilku medalistów Mistrzostw Polski. Nasi uczniowie nie przestraszyli się faworytów biegów i z zapałem przystąpili do sportowej rywalizacji. W pierwszym występie z udziałem ucznia z naszej szkoły Daniela Radwana wystartowało 135 chłopców. Zawodnicy szkół podstawowych z klas V-VI mieli do pokonania dystans 1000m. Daniel ukończył bieg na bardzo dobrym 6 miejscu. Taki wynik jeszcze bardziej zmobilizował naszych uczniów do podjęcia sportowej rywalizacji o jak najlepsze miejsca w zawodach. W kolejnym biegu z udziałem naszej zawodniczki Joanny Wendt rywalizowało 123 sportowców. Dziewczęta ze szkół gimnazjalnych miały do pokonania dystans 1000m. Joanna bardzo dobrze rozłożyła siły na całym dystansie i ukończyła bieg na 5 miejscu. Następnie do biegu przystąpili chłopcy ze szkół gimnazjalnych, którzy mieli do pokonania dystans 1500m. Ogólnie w biegu wystartowało 125 uczniów. W tak licznej obsadzie 16 miejsce Tomasza Ziółkowskiego należy uznać za bardzo dobre osiągnięcie. Na koniec zaprezentowała się najmłodsza uczestniczka z naszej szkoły Magdalena Ochęduszko z klasy V SP. Magda pobiegła na dystansie 500m. Mimo upadku, powstała i rywalizowała z dziewczętami o jak najlepszą pozycję. Bieg ukończyła na 45 miejscu. Jak na debiut w zawodach wojewódzkich to niezły wynik. Joanna Wendt i Daniel Radwan na zakończenie zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami dla najlepszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas biegów pokazali sportowy charakter, wolę walki, chęć zwycięstwa. Taka wspaniała postawa pozwoliła zająć wysokie miejsca w zawodach, w których uczestniczyło wielu uczniów na co dzień trenujących biegi w klubach sportowych. Po dekoracjach i wspólnych fotografiach Joasia rozmowach z trenerami i ludźmi od skautingu wyszukujących sportowe talenty. Uczniowie w wyśmienitych humorach wrócili do domu. Joanna Wendt i Tomasz Ziółkowski są uczniami klasy 3b gimnazjum, a wychowania fizycznego uczy Robert Jarosiński. Daniel Radwan jest uczniem klasy 6 SP, a Magdalena Ochęduszko klasy 5 SP. Uczniów SP uczy Urszula Błasiak.

 

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00

2016 biegi rytw 00