Zajęcia na basenie w Sędziszowie

2016 basen minJak co rok, w miesiącu marcu i kwietniu siedemnastoosobowa grupa uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im Wojska Polskiego jest uczestnikiem zajęć na basenie w Sędziszowie. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek miesiąca i cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Uczniowie zapłacili za zajęcia z instruktorem, zaś przejazd autokarem sponsoruje im Urząd Gminy w Wodzisławiu. Uczestnicy zajęć chętnie wykonuję ćwiczenia polecane przez instruktora: z makaronem, z deską, piłką, pokonali lęk przed skokiem do wody.

Najwięcej frajdy dostarcza im zjazd do wody po rurze oraz swobodne igraszki w wodzie. Należy tez zaznaczyć dużą integrację naszych uczniów z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej z Brześcia, z którymi wspólnie jeździmy na basen .Wzorem lat ubiegłych przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii promocyjno - edukacyjnej wspierającej naukę pływania: Kinder+Sport "radość z pływania". Uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie "Pocztówka z basenu" organizowanym przez tą kampanię. Figurę, którą robili w wodzie zatytułowaliśmy „ wodny kwiat lotosu”. A grupa funkcjonowała pod nazwą „wodne ludki”. W ramach nagrody dzieci otrzymały 15 kompletów worków na ubrania oraz masek pływackich.

 

2016 basen 00

Fotografia nagrodzonej pocztówki.

2016 basen 00

2016 basen 00

2016 basen 00

2016 basen 00