biblioteka 01Biblioteka szkolna

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Monika Błaszkiewicz

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach” 

ZAPRASZAMY:

Tygodniowy plan pracy biblioteki szkolnej

w roku szk. 2019/2020 /I okres/

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Godziny otwarcia

730– 1430

800– 1400

730 – 1330

730– 1330

730– 1430

Godziny wypożyczeń

900-1335

800-1235

730 - 1330

730-1330

940-1230

Zajęcia koła bibliotecznego

800-845

 1235-1320

1235-1320 

Internetowe centrum

1335-1430

1320-1400

 

1320-1430

 

  • Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową miedzy dzieckiem a rodzicami. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica a bliski kontakt daje mu poczucie bezpieczeństwa.
  • Książki rozwijają wyobraźnię dziecka. Po zakończeniu czytania możemy zapytać: czy wiesz, co wydarzyło się później?
  • Książki wyrabiają wrażliwość. Dziecięce problemy poruszane w odpowiednio dobranych lekturach wzruszają i uczą empatii.
  • Książki wychowują. Jeżeli dobierzemy odpowiednią lekturę, dzieci będą utożsamiały się z książkowym bohaterem.
  • Słuchanie bajek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki.
  • Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku. Niektóre dzieci lubią słuchać ciągle tych samych bajek. Czy może to być znak, że coś je nurtuje, niepokoi lub cieszy.
  • Książki porządkują świat dziecka. Dzięki bajkowym bohaterom łatwiej zrozumieć codzienne sprawy.
  • Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas. W dziecięcym życiu są momenty, kiedy dobra bajka, przeczytana ciepłym, modulowanym głosem jest niezastąpiona.
  • Książki podpowiadają jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem. Kłótnia z kolegą, bratem, czy siostrą to problem, ale w wielu książkach znajdują się opowieści, które pomogą dziecku sobie z nim poradzić.
  • Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

"Tydzień Kultury Języka Polskiego" w bibliotece

2023 1 wystawa 04Każdego roku nasza szkoła bierze udział w obchodach Tygodnia Kultury Języka Polskiego. W tym roku jednym z działań było wystąpienie w roli bohatera literackiego, co zostało uwieńczone na zdjęciach. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym działaniu, czego dowodem jest wystawa ich zdjęć na tablicy przy bibliotece szkolnej. Zdjęcia zamieszczone na tablicy cieszą się bardzo dużą oglądalnością i zainteresowaniem przez społeczność szkolną.

Czytaj więcej: "Tydzień Kultury Języka Polskiego" w bibliotece

Z WIZYTĄ W TEATRZE

    Wprawdzie możemy już wychodzić na spacery do lasu, to nadal bardzo dużo czasu spędzamy w domu. Czasem wybieramy się na wirtualną wycieczkę do muzeum, oglądamy filmy, dlaczego więc nie obejrzeć spektaklu teatralnego online? Oto kilka teatralnych propozycji dla Was.

„Calineczka” - retransmisja widowiska bajkowego wystawiona w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie

“Gdzie jest babcia?”- Spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego w Krakowie

Baśń o Smoku Wawelskim – Teatrzyk Kukiełkowy

Zapraszam do muzeów!

uslugi siecioweZapraszam do muzeów!

    Podczas dni, które musimy spędzać w domu, warto wybrać się, nie ruszając z fotela (!), do wspaniałych muzeów, które za darmo oferują wirtualne zwiedzanie ekspozycji.
Miłego zwiedzania :)

Czytaj więcej: Zapraszam do muzeów!