Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski+

2020 bezp powiat min   We wtorek 18 lutego uczniowie kl. I-III naszej szkoły wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego pn. ”Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski +”.


   Zajęcia, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie miały na celu edukację dzieci i młodzieży w bardzo szerokim zakresie dotyczącym bezpieczeństwa oraz ekologii. W jego skład wchodzi 5 kluczowych elementów: bezpieczny dom, bezpieczna szkoła, bezpieczna droga, bezpieczny wypoczynek oraz bezpieczne środowisko.
   Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, mieli oni okazję zapoznania się z przedstawicielami różnych służb i instytucji m.in. Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Nadleśnictwa Jędrzejów. Każdy z uczniów miał okazje pobrać „paszport” i wbić sobie w dokument unikatowy stempel, a także zostawić swoje odciski palców. Przy każdym ze stanowisk czekało na nich wiele edukacyjnych atrakcji, konkursów, zgadywanek, gadżetów, a także ekologiczny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

2020 bezp powiat 01

2020 bezp powiat 01

2020 bezp powiat 01

2020 bezp powiat 01

2020 bezp powiat 01

2020 bezp powiat 01