Malowane piaskiem

28 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu wybrali się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na spektakl teatralny Malowane piaskiem- „Kopciuszek”28 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu wybrali się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na spektakl teatralny Malowane piaskiem- „Kopciuszek”
Z piasku, światła i cienia w połączeniu z muzyką i nastrojowym głosem lektora powstawały prawdziwe arcydzieła, by po chwili „rozsypać się w piach” robiąc miejsce kolejnym obrazom. Na oczach widzów artyści wyczarowywali piaskowe obrazy przenosząc zgromadzonych w świat baśni –„Kopciuszek”
Uczniowie wraz z opiekunami odbyli niezapomnianą, magiczną podróż do świata utkanego z piasku.

 

 

Czytaj więcej: Malowane piaskiem

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W KLASACH I - III

2023 4 sprzatan minZ okazji Dnia Ziemi uczniowie klas I- III przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki na śmieci wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem.

 

 

Czytaj więcej: AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W KLASACH I - III

„Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole”

2023 dz b dz min„Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole” - to ważne spotkanie odbyło się tym razem 23 stycznia. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawców.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.30. Piękne wiersze i piosenki, z których popłynęło wiele czułych słów, chwytały zaproszonych gości za serca.

Czytaj więcej: „Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole”

Spotkanie z adwokatem.

23 kwietnia uczniowie klas I-III gościli Panią adwokat, Małgorzatę Zaczkowską - Stępień. Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, to jedna z form realizacji WSDZ w naszej szkole. 23 kwietnia uczniowie klas I-III gościli Panią adwokat, Małgorzatę Zaczkowską - Stępień. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci", której celem jest upowszechnianie wiedzy o zawodzie adwokata - oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Czytaj więcej: Spotkanie z adwokatem.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE!

2023 smikolajki minJak co roku 6 grudnia, we wtorek odwiedził nas Święty Mikołaj. Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny zrobił niespodziankę i zorganizował "Mikołajki" w szkole. Na ten dzień długo czekaliśmy! Cóż to była za radość i jakie emocje… Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty.

Czytaj więcej: ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE!