Uczniowie z Wodzisławia na turnieju szachowym w Kielcach

2019 sz kiel minW dniach 3-4 października  2018 r. na terenie hal Targów Kielce odbył się Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy organizowany w ramach ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Przyszłości. Jego organizacją zajął się Świętokrzyski Związek Szachowy oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.


  Uczestnikami konkursu byli: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.
  Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to: Tomasz Zawadzki, Błażej Pospiech i Łukasz Stanek. Wszyscy oni należeli do grupy „B1” chłopcy – uczniowie klas 4–6”. Ich opiekunem był Zenon Lisek.
  Dnia 3 października podczas konkursu gośćmi honorowymi byli: senator Krzysztof Słoń oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. O godzinie dziesiątej rozegrano wstępną partię szachową. Poza konkursem uczestniczyli senator Krzysztof Słoń oraz pięcioletni chłopiec. Rozgrywka zakończyła się remisem.
   Następnie rozpoczęto konkurs szachowy w czterech grupach: dziewczęta z klas 0-3 i klas 4-6 oraz chłopcy z klas 0-3 i klas 4-6. Grupa, w której rywalizowali uczniowie z Wodzisławia liczyła 75 uczestników. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim – VII rund po 10 minut dla zawodnika. Każdy z zawodników miał do rozegrania siedem partii. Najlepiej grał Tomasz Zawadzki, który wygrał pięć partii i zajął ostatecznie dziesiąte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Łukasz Stanek zaś wygrał cztery partie i zajął dwudziestą piątą lokatę, natomiast Błażej Pospiech wygrał trzy partie i zajął trzydzieste piąte miejsce. Startującym w konkursie uczniom należą się słowa uznania i gratulacje. Na tak znaczącą liczbę startujących w zawodach to bez wątpienia duże osiągnięcie. Mamy nadzieję, że intensywne ćwiczenia przyczynią się do dalszych sukcesów uczniów naszej szkoły w następnych latach.

 

2019 sz kiel 01

2019 sz kiel 01

2019 sz kiel 01

2019 sz kiel 01