Niecodzienne spotkanie.

2017 ostoja min13 grudnia 2017r. uczniowie klas I-III Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu wybrali się do Domu Myśliwego „Ostoja” w Wodzisławiu. Uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Mozgawa”.
Przy płonących w kominku polanach wysłuchali wiele interesujących informacji na temat dzikich zwierząt zamieszkujących: lasy, zagajniki, bagna i rzeki na terenie gminy Wodzisław. Obejrzeli liczne trofea. Wysłuchali relacji z wielu polowań oraz usłyszeli brzmienie myśliwskiej trąbki oznajmującej rozpoczęcie i zakończenie polowania. Na liczne i dociekliwe pytania gospodarze udzielali konkretnych odpowiedzi, wzbogacając tym samym wiedzę uczniów.
Pan Mariusz Windys niezwykle obrazowo przedstawił potrzebę pomocy zwierzętom w okresie zimy, zwłaszcza gdy pola i lasy przykrywa zimowa szata.
Na zakończenie spotkania reprezentacje klas złożyły życzenia i przekazały zebranym świąteczny stroik. Gospodarze obdarowali wszystkich słodkimi ciasteczkami własnego wypieku w kształcie zwierząt.

 

2017 ostoja 01

2017 ostoja 01