SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017

2017 sprz sw minCzy ważne jest dla Ciebie to, aby środowisko wokół było czyste i niezaśmiecone? Wiele ludzi nie reaguje na stosy śmieci zalegające w rowach lub porozrzucane po lasach. Nie przeszkadza im to, że swoją bezczynnością dają przyzwolenie społeczeństwu na takie dalsze niechlubne postępowanie.


Jako członkowie szkolnego koła LOP postanowiliśmy powiedzieć temu "stop". Na szczęście dla wszystkich uczniów naszej szkoły ten temat nie jest obojętny. W dniach od 14 do 20 września 2017r. przystąpiliśmy do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Wzięliśmy odpowiedzialność za wygląd okolicy budynku naszej Szkoły Podstawowej i razem z wychowawcami wyruszyliśmy oczyścić ją z papierków, butelek i innych odpadków.
Tegoroczna akcja miała szczególne hasło: "Nie ma śmieci - są surowce". Jej celem było uzmysłowienie nam, jak istotne jest podejście do kwestii segregacji odpadów. Dla większości z nas są to bezużyteczne śmieci i nadają się tylko do wyrzucenia- w najlepszym wypadku- do kosza. Ta inicjatywa miała za zadanie zmienić nasze myślenie i pokazać, że tak naprawdę, mogą być przydatnymi i cennymi surowcami. Dzięki recyklingowi dostają "nowe życie" i mogą służyć innym. Zanim jednak to się stanie, śmieci muszą zostać odpowiednio posegregowane, w czym ogromną rolę odgrywamy my i pozostali mieszkańcy Polski. Odczarujmy to straszne słowo "śmieci" i uczyńmy z nich skarby. Dostrzeżmy w nich ogromny potencjał, który nie zostanie wykorzystany, gdy butelkę z napoju wyrzucimy na trawnik obok chodnika.
Pamiętaj! Wszystko jest w Twoich rękach. To Tobie Ziemia powierzyła pieczę nad światem i mamy nadzieję, że wywiążesz się dobrze z tego zadania.
Dziękujemy wszystkim, którzy mocno zaangażowali się w naszą szkolną akcję proekologiczną. Nie zapominajcie też, że o czystość naszego środowiska należy dbać nie tylko raz w roku.

 

prezes szkolnego koła LOP
Aleksandra Rzeźnicka

2017 sprz sw 01

2017 sprz sw 02