„Dzień Matematyki” w naszym gimnazjum.

2018 dz mat gim min„Święto Matematyki” obchodzone jest na całym świecie od 2007r. do Polski zawitało dopiero w 2014r. a w naszym gimnazjum obchodzimy go po raz piąty. Inicjatorem i organizatorem „Dnia Matematyki” w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

W tym roku patronat honorowy nad tym świętem objął Minister Edukacji Narodowej. Dzień Matematyki został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. W naszej szkole „Dzień Matematyki” zorganizowała p. Izabela Leśniewska.
Szkolny dzień matematyki pod hasłem „Matematyka od kuchni” już za nami. Zawodnicy dzielnie zmagali się z pytaniami z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, „łamali sobie głowy” nad logicznymi i sprytnymi zagadkami. Jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

2018 dz mat gim 00

2018 dz mat gim 00

2018 dz mat gim 00

2018 dz mat gim 00

Wyniki rozgrywek:
I miejsce: klasa II A w składzie: Aleksandra Nagły, Kamila Ozga, Marcin Radwan
oraz klasa III C w składzie: Gabriela Leśniewska, Julia Zasada, Norbert Stencel
II miejsce: klasa III A w składzie: Natalia Kowalska, Aleksandra Płońska, Aleksandra Rzeźnicka
III miejsce: klasa II B w składzie: Katarzyna Dąbek, Piotr Zuchowicz
oraz klasa III B w składzie: Natalia Imbór, Wiktoria Kilian, Aleksandra Zięba
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2018 dz mat gim klasa 2a

2018 dz mat gim klasa 3c