„Śladami przeszłości”

2018 film wilk min„Śladami przeszłości”- seans filmowy przybliżający postać Zbigniewa Kruszelnickiego żołnierza AK

W dniu 09.03.2018 roku w naszej szkole odbyła się projekcja filmu pt. ”Wilk” w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego, który opowiada o oddziale dywersyjnym Okręgu Kielce AK działającym pod dowództwem Zbigniewa Kruszelnickiego pseudonim „Wilk”.

Obraz tworzą młodzi ludzie, którzy chcą w ten sposób przybliżyć przeszłość rówieśnikom. Jest to historia o ludziach, którzy chcieli osiągnąć jeden cel- osłabić wroga i przyczynić się do wyzwolenia ojczyzny. Zdjęcia do filmu kręcono w różnych miejscach naszego województwa- m.in. Kielcach, Tokarni, Oblęgorku, Łopusznie, Sielpi. 

Film spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży naszej szkoły, która ze szczególną uwagą śledziła losy:” Juranda”, „Miecza”, Boruty” i innych.

2018 film wilk 01

2018 film wilk 01

2018 film wilk 01

2018 film wilk 01

2018 film wilk 01