Wiosna

2023 1 dz wios min"Wiosna –cieplejszy wieje wiatr
Wiosna-znów nam ubyło lat
Wiosna –wiosna w koło, rozkwitły bzy
Śpiewa- skowronek nad nami
Drzewa- strzeliły pąkami
Wszystko-kwitnie w koło, i ja i ty…"


Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca 20123 oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach, na korytarzach, pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach zieleni- wiosennych. Odeszliśmy od tradycji topienia Marzanny, za to klasy młodsze przygotowały "Dzień talentów". Każdy uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności - aktorskie, taneczne, sportowe, plastyczne, logistyczne. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej, Maja z klasy 3 i Stanisław z klasy I pokazali swoje prace plastyczne, usłyszeliśmy wiersz w wykonaniu Zosi, kilka piosenek w wykonaniu uczennic z klasy 2 i 3, popisy sportowe oraz tańce do muzyki dyskotekowej. Pierwszy dzień wiosny- to również „DZIEŃ BEZ PLECAKA”. Uczniowie przynosili swoje przybory szkolne oraz książki w niecodziennych przedmiotach typu: walizki, koszyki, opony samochodowe, kosze, samochody, wózki dla lalek, transportery dla zwierząt. Był to dzień pełen integracji, zabawy ale też zwiększenie świadomości, że nie wszystkie dzieci na świecie mają dostęp do edukacji i podstawowe warunki bytowe do życia. Wszystkim życzymy dużo słońca i rodzinnego ciepła.

 

Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna
Wiosna
Wiosna Wiosna