„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” – spotkanie z policjantem

2017 spotk z pol minDnia 8 listopada 2017 w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” młodzież gimnazjalna i uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielem policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych, co jest jednym z głównych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.
Policjant poruszył następujące tematy: uzależnienie od Internetu, przemoc rówieśnicza sieci, stalking, groźby karalne, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających lub kompromitujących informacji zdjęć, filmów, dopisywanie obraźliwych komentarzy (hejt).
Zwrócił uwagę na kwestię odpowiedzialności karnej w przypadku niedozwolonego korzystania z Internetu w stosunku do młodzieży lub jej opiekunów.
Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły, gdyż zagadnienia przedstawione przez policjanta dały możliwość odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

2017 spotk z pol 01

2017 spotk z pol 02