"Dziecięca Piłka Ręczna” - Finał Wojewódzki

2018 dziec pilka r minTrzecioklasiści z Wodzisławia uczestnikami
Finału Wojewódzkiego - „Dziecięca Piłka Ręczna”

06.06.2018 r. w Hali Sportowej przy ulicy Legionów w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki w ramach Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej "Dziecięca Piłka Ręczna".

Gośćmi zawodów byli Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Otwierając turniej Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Kielcach powiedział: „program został zorganizowany dzięki wspólnej pracy Świętokrzyskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach z samorządami, kuratorium, dyrektorami szkół i różnymi instytucjami. Ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zakupiono sprzęt sportowy, który służył dzieciom podczas lekcji, treningów. Nie zabrakło krajowych władz piłki ręcznej. Rozgrywkom przyglądał się Zygfryd Kuchta, Wiceprezes Zarządu ds. Szkolenia Sportowego oraz Grzegorz Budziosz, Wiceprezes Zarządu ds. Organizacji Rozgrywek i Współpracy z WZPR. Gwiazdą sportową imprezy był wybitny reprezentant Polski w piłce ręcznej Karol Bielecki, który przywitał się z każdym uczestnikiem turnieju. Rozgrzewkę poprowadziły zawodniczki Korony Handball Kielce: Priscila Dos Santos, Aleksandra Janczyk, Karolina Mochocka. Podczas uroczystego otwarcia sportowej imprezy nie zabrakło akcentów patriotycznych. Młodzi zawodnicy ubrani byli w czerwone koszulki z ważnymi datami – 1918 oraz 2018. Miały one przypominać o setnej rocznicy piłki ręcznej w Polsce oraz setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wydarzenia ubarwiły występy artystyczne.

 

2018 dziec pilka r 02

Z 96 drużyn biorących udział w programie 16 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego wyłonionych z wiosennych eliminacji rejonowych rozegrało mecze finałowe. Dziesięcioletni uczniowie szkół podstawowych w dziesięcioosobowych zespołach przystąpili do rozgrywek w czterech grupach. W trakcie gry na boisku w pięcioosobowej drużynie musiała znajdować się co najmniej jedna dziewczynka. Uczniowie z SSP Wodzisław znaleźli się w grupie drugiej, w której rywalizowali z SP w Złotej, SP Nr 1 w Skarżysko – Kamiennej, SP w Królewcu. Wszyscy uczestnicy rozgrywek reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Zwycięzcą turnieju została SP w Chęcinach, II miejsce wywalczyła SP Nr 25 z Kielc, a III miejsce zajęła SP Falków. Nasi uczniowie w rozgrywkach sportowych zajęli 13 miejsce. Ogólny bilans młodych szczypiornistów z Wodzisławia to 5 zwycięstw i 4 porażki. Nasza szkoła za udział w finałowym turnieju, osiągnięcia sportowe i walkę fair-play otrzymała okazały puchar, komplet 12 koszulek sportowych firmy Hummel, 5 piłek piankowych do gry w piłkę ręczną, pojemny worek na piłki, 20 biletów na mecz superligi mężczyzn PGE VIVE Kielce, 26 biletów na mecz Korony Handball Kielce w rozgrywkach superligi kobiet, pamiątkowy dyplom. Każdy uczestnik naszej drużyny otrzymał pamiątkowy medal i dyplom oraz gadżety firmy Hummel (opaski, bidony).

2018 dziec pilka r 03
Najlepsi zawodnicy naszej drużyny - Dagmara Musiał i Tomasz Zawadzki otrzymali statuetki za zaangażowanie i postawę fair play.
Uczniowie z Wodzisławia, którzy uczestniczyli w programie ,,Dziecięca Piłka Ręczna” to:

1.Byszewski Maksymilian - klasa IIIa
2. Dudek Miłosz - klasa IIIb
3. Kapela Aleksander - klasa IIIb
4. Musiał Dagmara - klasa IIIb
5. Piasecki Jakub - klasa IIIb
6. Podlach Bartosz - klasa IIIb
7. Ptak Zofia - klasa IIIa
8. Selega Norbert - klasa IIIb
9.Skowronek Anna - klasa IIIa
10. Tutaj Julia - klasa IIIb
11. Zawadzki Tomasz - klasa IIIb
12. Pełka Dawid - klasa IIIb

2018 dziec pilka r 01

Udział w turnieju był niezapomnianą formą aktywnej zabawy, wprowadzającej uczniów w świat sportowej rywalizacji. Gratulujemy sportowcom klas trzecich. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sportowych sukcesów w kolejnych latach nauki szkolnej.

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

2018 dziec pilka r 04

 

Koordynator szkolny projektu - pan Robert Jarosiński.

Opiekun drużyny - pani Anna Mucha.