Nasi uczniowie z 5 wyróżnieniami w biegach w Kielcach

2018 bieg 20 lec sw minW dniu 06.06.2018r. na stadionie lekkoatletycznym MOSIR w Kielcach odbyły się Wojewódzkie Masowe Biegi z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem zawodów był Departament Promocji Edukacji Kultury, Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Odpowiedzialny za organizację zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Biegi rozegrano na tartanowej nawierzchni stadionu la, a 320 uczestników sportowej rywalizacji miało do pokonania dystans, w zależności od wieku od 400 m do 1500 m. Po raz kolejny w mocno obsadzonych zawodach biegowych bardzo dobrze wypadli uczniowie z SSP Wodzisław. 12 osobowa ekipa wywalczyła 5 wyróżnień, czyli miejsc w najlepszej szóstce poszczególnych biegów. Skład naszej drużyny to 9 chłopców (Dawid Juźwik, Norbert Maludziński, Patryk Górniak, Adam Wąchała, Karol Ozga, Gabriel Ozga, Marcin Radwan, Dariusz Siekaj, Łukasz Konderak) i 3 dziewczyny (Wiktoria Adamczyk, Oliwia Dąbek, Nadia Łebek).

 

2018 bieg 20 lec sw 01
Największy sukces odniósł pięknie biegnący 14 – letni Adam Wąchała. Adam, tuż po starcie wyszedł na prowadzenie i z każdym przebiegniętym metrem powiększał przewagę nad pozostałymi biegnącymi zawodnikami. Bieg ukończył z czasem 3,07 min, z przewagą około 60m - 70m nad drugim uczestnikiem biegu. Jest to wynik liczący się nie tylko w województwie, ale również w Polsce. Jak powiedział dla TVP3 Kielce: „Trzeba mieć charakter, walczyć do końca i się nie poddawać”
Oto wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:
1000m – kategoria: klasa VII SP – I miejsce Adam Wąchała (Klemencice)
1500m – kategoria: klasa II-III Gim. – II miejsce Karol Ozga (Kaziny)
500m – kategoria: klasa III-IV SP – II miejsce Oliwia Dąbek (Wodzisław)
800m – kategoria: klasa V-VI SP – IV miejsce Wiktoria Adamczyk (Pękosław)
1500m – kategoria: klasa II-III Gim. – VI miejsce Gabriel Ozga (Brzeście)

2018 bieg 20 lec sw 02
Otrzymali oni pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy biegu dostali pamiątkowe koszulki. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów za sportową postawę, walkę fair play , wielkie serce włożone podczas biegów. Szczególne uznania dla Oliwi Dąbek i Wiktorii Adamczyk, bo to ich pierwsze duże sukcesy. Dziękuję wychowawcom i rodzicom za wkład włożony w wychowanie młodych sportowców. Uczniowie pokazali jak należy w piękny sposób kibicować nie tylko naszym zawodnikom, ale również pozostałym zespołom podczas zawodów. Jest to super podejście do zawodów. Dla mnie, nauczyciela wf to wielka przyjemność z Wami pracować oraz uczestniczyć w imprezach sportowych.

2018 bieg 20 lec sw 03
Ponownie pokazaliśmy, że nasza szkoła posiada jednych z najlepszych zawodników w biegach długich na poziomie wojewódzkim. Dla porównania uczniowie z SP 22 Kielce (Gimnazjum nr.10 Kielce), czyli szkoła z oddziałami sportowymi zdobyła tylko 3 wyróżnienia (1 pierwsze miejsce i 2 czwarte miejsca).

Robert Jarosiński

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04

2018 bieg 20 lec sw 04