WALENTYNKI 2022

14 lutego na całym świecie obchodzimy Walentynki14 lutego na całym świecie obchodzimy Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Nazwa pochodzi od Świętego Walentego - patrona miłości, który był biskupem Terni oraz kapłanem rzymskim. Jego święto obchodzone jest w Kościele katolickim właśnie 14 lutego.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zrobionych własnoręcznie lub zakupionych w sklepie, zawierających wyznania miłosne. A także obdarowywanie osób, bliskich naszemu sercu drobnymi upominkami lub słodkościami. Najważniejsze, aby wyznania miłości były szczere i prawdziwe oraz płynęły prosto z serca. Tego dnia, również w naszej szkole świętowano Dzień Zakochanych. Już kilka dni wcześniej, podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klasy czwartej wykonali nastrojową gazetkę ścienną. Dzieci dobrze się przy tym bawiły, a pomogła im w tym ich kreatywności oraz pomysłowości. Śmiechu było co niemiara. Sami przyznali, podczas pracy, że miłość należy okazywać sobie nie tylko w tym dniu ale również na co dzień. I tego wszyscy się trzymajmy :)

 

14 lutego na całym świecie obchodzimy Walentynki