I co dalej gimnazjalisto?

W miesiącu marcu 2015 r. na godzinach wychowawczych uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli spotkania z absolwentem naszego gimnazjum, a zarazem studentem Piotrem Kałką. Opowiadał on czym powinniśmy się sugerować przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Na swoim przykładzie wskazał, jak ważne jest zdanie matury, aby móc później kontynuować naukę. Przybliżał zalety: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Opowiadał o swojej pasji życiowej jaką jest spędzanie czasu wolnego w aktywny sposób czyli bieganie. Powtarzał, że systematycznym treningiem, zaangażowaniem mając odpowiednie predyspozycje można ukończyć maraton, czyli osiągnąć sukces. Na koniec spotkania pan Piotr Kałka życzył nam dobrych wyników z egzaminów gimnazjalnych, trafnych wyborów szkół ponadgimnazjalnych oraz powodzenia i zadowolenia w dalszej nauce. Tego typu spotkania uświadamiają nam, jak ważny jest wybór odpowiedniej szkoły przed kolejnym etapem edukacyjnym.

Uczniowie klasy 3b:
Weronika Ozga
Patrycja Sokołowska
Mirosława Zarębska