APEL WIELKANOCNY

Jak co roku, przed Świętami Wielkanocnymi spotkaliśmy się wspólnie w odświętnie przygotowanej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w apelu wielkanocnym i zastanowić się nad celem świątecznych dni.

Apel odbył się 31 marca 2015 roku i był prowadzony przez uczennicę gimnazjum Magdalenę Cykowską. Przedstawiliśmy inscenizację opartą na poezji ks. Jana Twardowskiego, przygotowaną przez panią Dorotę Trąbczyńską wraz z uczniami  klasy IV i V szkoły podstawowej oraz uczennicami z gimnazjum. Uczennice: Kamila Ozga, Weronika Zachariasz, Sylwia Ozga oraz Kasia Zachariasz  pięknie zaśpiewały pieśni wielkopostne, które dodały całemu przedstawieniu powagi i stworzyły świąteczny nastrój. Staraliśmy się uwidocznić ideę tych pięknych świąt. Mamy nadzieję, że przypomniało to wszystkim, iż Święta Wielkanocne, to nie tylko pisanki, ale przede wszystkim Chrystus, który oddał życie na krzyżu za nasze zbawienie.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ZS w Wodzisławiu, złożyli wszystkim życzenia: wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.