Sukcesy absolwentów Zespołu Szkół w Wodzisławiu

Od kilku lat nasi absolwenci chętnie wybierają LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie kontynuując tam naukę. Okazuje się, że nasi byli uczniowie nie są typowymi „średniakami" w szkole lecz odnoszą spore sukcesy w nauce. W roku szkolnym 2013/2014 Małgorzata Wieloch została laureatem VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „O diamentowy indeks AGH". Wśród najlepszych uczniów w nauce za rok szkolny 2014/2015 są dwie nasze byłe uczennice. Wśród klas I-II Aleksandra Stanek osiągnęła najlepszą średnią 5,44, a Celina Stępień ze średnią 5,25 uzyskała 3 wynik w szkole. Najwyższą średnią wśród chłopców z klas I-II uzyskał Paweł Strzelec 4,89. W obecnej rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 siedmiu uczniów złożyło dokumenty do I LO im. M. Reja w Jędrzejowie. Wszyscy otrzymali propozycję kontynuacji nauki w tej szkole. Wśród 160 uczniów najwięcej punktów rekrutacyjnych otrzymał Wojciech Głowacki, a na 3 miejscu znalazł się Bartosz Jarosiński.


Drugą szkołą, którą chętnie wybierają nasi absolwenci jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. I w niej nasi byli uczniowie odnoszą spore sukcesy. Najlepsi otrzymują stypendia naukowe i umieszczani są na stronie internetowej szkoły w „Sali sław". W ostatnich latach 4 naszych absolwentów kontynuujących naukę w tej szkole zostało wyróżnionych. Są to: Paweł Sosnowski – Stypendium Starosty Jędrzejowskiego 2011/2012, Agnieszka Kowal Stypendium Starosty Jędrzejowskiego 2011, Martyna Kowal – Stypendium im. Andrzeja Radka 2013, Adrian Chrzanowski – Stypendium Starosty Jędrzejowskiego 2013/2014 i 2014/2015. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, gratulujemy uzyskanych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.