"Pierwszy Dzień Wiosny"

2016 dz tal 2 min

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół w Wodzisławiu miał charakter zabawy. Samorządy Uczniowskie obu szkół wykazały się dużą inwencją, ogromną pomoc otrzymując od swoich opiekunów. Uczniowie mieli okazję pochwalić się przed społecznością uczniowską swoimi muzycznymi, recytatorskimi i plastycznymi talentami. Wymagało to przygotowania, wielu prób oraz zmierzenia się z tremą, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania, czego wykładnikiem były ogromne brawa. Doceniono profesjonalizm, olbrzymie zaangażowanie oraz włożoną w przygotowanie pracę.

Dużą niespodzianką było zaprezentowanie talentów kulinarnych. Wszyscy uczestnicy na zakończenie uroczystości mogli skosztować słodkich wypieków swoich koleżanek.
Wielką atrakcją w tym dniu było spotkanie z wyjątkowymi gośćmi: Państwem Janiną i Stanisławem Dzikowskimi. Pan Stanisław Dzikowski – doświadczony żołnierz i uczestnik walk w Syrii – opowiadał o kulisach życia w kraju ogarniętym wojną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii Polskiego Czerwonego Krzyża. Dowiedzieli się również o tym, jakie kryteria trzeba spełnić, by zostać zawodowym żołnierzem i pracować w służbach mundurowych. Potem uczniowie obejrzeli odznaczenia, medale i odznaki, które dziś mają wartość muzealną.
Niezwykłe wrażenie na uczniach wywarła również prywatna kolekcja puzderek. Państwo Dzikowscy od niemal dwudziestu lat poszukują oryginalnych egzemplarzy maleńkich szkatułek. Tą niezwykłą pasją Pani Janina Dzikowska próbowała zarazić naszych uczniów, a niektórzy z nich zostali nawet obdarowani maleńkimi cudeńkami.

Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w miłej i ciepłej atmosferze.


"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...
"Pierwszy Dzień...