DZIEŃ PROJEKTÓW W NASZEJ SZKOLE

2016 dz proj 2016 minProjekty są nie tylko wymogiem podstawy programowej, który realizuje każda szkoła (w tym również nasza), ale również okazją do zaprezentowania przygotowanych zagadnień. Efekty pracy nad prezentacjami można było obejrzeć w dniu 11.05.2016 roku. Tradycją naszej szkoły stało się, iż jeden dzień w maju wyznaczony jest na publiczną prezentację projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klas II gimnazjum. 

Zaangażowanie w prace nad projektami, które nadzorują opiekunowie niesie wiele korzyści. Uczniowie uczą się współpracy w grupie, odpowiedzialności nie tylko za efekt swojej pracy, ale również współpracujących z nimi koleżanek i kolegów.

Wzbogacają wiedzę w określonych dziedzinach, których zadanie dotyczy. Potrafią swoją wiedzę zaprezentować na forum tak, by społeczność szkolna jak najwięcej dzięki nim zyskała. Sam sposób prezentacji jest również dość istotny, gdyż każdy z uczniów przedstawia swoją osobę i przydzielone mu zadania. Bez wątpienia jest to umiejętność, która każdemu przyda się w dalszym życiu. Miejmy nadzieję, że tak również będzie w przypadku uczniów naszej szkoły.

W tym roku szkolnym przedstawiono następujące projekty:

Jestem konsumentem, czy znam swoje prawa?

Style i kierunki w architekturze.

Dlaczego poszukujemy alternatywnych źródeł energii dla samochodów?

Czy warto zwiedzać Niemcy?

Uczniowie zabrali widzów na wycieczkę po najciekawszych zakątkach kraju naszych sąsiadów. Przebrani w oryginalne bawarskie stroje opowiedzieli o ważnych zabytkach, malowniczych, godnych zobaczenia miejscach, zwyczajach, świętach oraz tradycyjnych daniach niemieckiej kuchni. Na scenie pojawiła się także idolka sąsiadów z zachodu: Helene Fischer, która zaśpiewała dla przybyłych gości piosenkę z Mistrzostw Świata. Atrakcją był wywiad ze spotkanym w drodze na trening Bayernu Robertem Lewandowskim oraz degustacja niemieckich specjałów, czyli białej kiełbasy ze słodką musztardą oraz precli.

Jakie korzyści wynikają z uprawiania Nordic Walking?

Uczniowie wybrali projekt o tematyce sportowej, ponieważ lubią aktywnie spędzać czas. Sport ten może uprawiać niemal każdy bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Uaktywnia  90% mięśni naszego ciała. Nie wymaga dużych nakładów finansowych. Projekt miał na celu podanie korzyści Nordic Walking, jak też zachęcić do uprawiania tego sportu.

Jak moja rodzina i nasi sąsiedzi dbamy o środowisko?

W projekcie zostały zawarte najważniejsze informacje o środowisku. Przeprowadzono ankietę na temat zanieczyszczenia środowiska, w której pytano: Czy palą Państwo śmieci?, Czy oszczędzają Państwo wodę?, Czy segregują Państwo śmieci?, Jakich nawozów używają Państwo w rolnictwie? Bez wątpienia miał on na celu uświadomienie wpływu człowieka na środowisko.

  Jak maszyny proste ułatwiają życie codzienne?

Głównymi celami projektu było zapoznanie z rodzajami maszyn prostych oraz ze sposobem ich wykorzystania w codziennym życiu. Uczniowie podczas prezentacji na forum społeczności szkolnej zaprezentowali zastosowanie maszyn prostych i uświadomili zebranym, że trudno byłoby wyobrazić życie bez ich pomocy.

Jak dobrze zorganizować przyjęcie urodzinowe?

Grupa projektowa szukała odpowiedzi na pytanie: Jak dobrze zorganizować przyjęcie urodzinowe?. Aby zorientować się, co jest ważne w organizacji przyjęcia urodzinowego, uczennice postanowiły najpierw przeprowadzić wśród swoich koleżanek i kolegów ankietę. Przedstawiając swój pomysł na świetną i dobrze zorganizowaną zabawę podczas przyjęcia dziewczęta pamiętały o tych, którzy obchodzą urodziny11 maja, składając życzenia „Many Happy Returns” i śpiewając „Happy Birthday”.

W sporcie jest miejsce dla każdego chętnego.

Chłopcy przedstawili szeroką gamę dyscyplin sportowych, które można uprawiać zbiorowo lub indywidualnie. Ludzie myślą, że osoby starsze czy niepełnosprawne są skazane na siedzenie w domu - nic bardziej mylnego! Udowodnili to przedstawiając sporty ,jakie uprawiają osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. Różnorodność dyscyplin sportowych powoduje, że dla każdego jest miejsce w sporcie, wystarczy tylko chcieć.

DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016
DZIEŃ PROJEKTÓW...
DZIEŃ PROJEKTÓW 2016 DZIEŃ PROJEKTÓW 2016


Prezentacje PowerPoint /wymagane zalogowanie w Office 365/