"Śladami legend wielickiej kopalni"

2017 wieliczka sp min3 listopada 2016 roku 21 uczniów klasy VI Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu wspólnie z wychowawcą p.Joanną Adamską oraz p.Urszulą Błasiak uczestniczyło w wycieczce klasowej do Wieliczki.
Aktywne zwiedzanie Kopalni Soli "Wieliczka" połączone zostało z edukacją i zabawą.
Uczniowie poznali historię, legendy i obyczaje wielickich górników. Były konkursy, konkurencje grupowe wzorowane na dawnych pracach górniczych, np. toczenie bałwana, tropienie śladów i znaków Skarbnika prowadzących do jego siedziby i oczywiście nagrody.
Dzięki uczestnictwu w zwiedzaniu dzieci przyswajały wiedzę w sposób ciekawy i niecodzienny, rozwijały umiejętności pracy w zespole oraz wzbogacały wiedzę o jednym z najcenniejszych polskich zabytków.
Uczestnicy wyjazdu zapoznali się również z malowidłem 3D, jakie znajduje się na rynku w Wieliczce. Obraz wykonany przez p.Ryszarda Paprockiego pt."Solny Świat" jest obecnie największym malowidłem 3D w Polsce i prawdopodobnie drugim w świecie.
Ewaluacja wyjazdu nastąpiła w czasie zajęć z wychowawcą , uczniowie rozwiązali quiz dotyczący Kopalni i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wyjazd uznajemy za bardzo udany.

"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...
"Śladami legend...