Spotkanie w Herbaciarni Naukowej

2017 spot herb marz min2 marca 2017r. nasi uczniowie ponownie odwiedzili Polską Akademię Umiejętności. Spotkanie to było dla nas bardzo ważne, nie tylko z powodu wyjątkowych gości.
W auli PAU swoimi refleksjami po spotkaniu z Hanną Polak podzieliła się uczennica naszej szkoły – Aleksandra Zięba z klasy IIB. Jej praca została wybrana spośród wielu innych nadesłanych do Fundacji „Zawsze Warto”.

Wszyscy z wielką uwagą słuchali wystąpienia młodej autorki „Kartki z pamiętnika”. Ola doskonale poradziła sobie z tremą i dykcją. Gratulacje!!! Trema Oli była tym większa, że wśród słuchaczy zasiadała Anna Polony – wybitna aktorka zajmująca się sztuką mówienia na co dzień.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję porozmawiać o teatrze klasycznym i współczesnym. Nieprzeciętna osobowość artystki zrobiła ogromne wrażenie. Pani Anna Polony mówiła także o nieprzemijających atrybutach człowieka: Prawdzie, Dobru i Pięknie. Pełna energii, spontaniczna, dowcipna, czasem surowa i wymagająca pani Anna Polony z wielkim entuzjazmem opowiadała o świecie artystycznym, świecie teatru. Wszyscy wyczuwali tę wielką pasję, zaangażowanie i miłość do teatru. Parafrazując słowa Edwarda Stachury, chciałoby się powiedzieć, że „teatr to życie”.
Marcowe spotkanie w Herbaciarni było wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. Swoją obecnością zaszczyciła bowiem najznakomitsza mistrzyni pióra, poetka Ewa Lipska. Do historii przejdzie ta niezwykłość chwili. Wszyscy długo będą pamiętać atmosferę spotkania i smak herbaty, którą mogliśmy skosztować w tak wybornym towarzystwie.
Dziękujemy Fundacji „Zawsze Warto”.

Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017
Spotkanie w Her...
Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017 Spotkanie w Herbaciarni Naukowej, marzec 2017