Spotkanie z policjantem


W dniu 10.05.2013r. asp. Jerzy Tryl z Komendy Powiatowej w Jędrzejowie przeprowadził dla uczniów naszego gimnazjum dwa szkolenia: „Bezpieczny Internet" i "Uczeń w nowym środowisku". Policjant w czasie swoich wypowiedzi i prezentacji przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich w sieci Internet. Uczulał uczniów na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości, pobieraniem plików, kradzieżami danych. W czasie spotkania były poruszane także inne tematy: np. bezpieczeństwo na kąpieliskach i placach zabaw w okresie wakacji, kradzieże w szkole. Swoje wypowiedzi popierał przykładami z życia. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu zadawała wiele pytań związanych z tematyką szkolenia, padały również pytania dotyczące pracy w policji.

Spotkanie odbyło się w ramach XI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.