Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy.

2017 wyc w wa minW dniu 24 - 25 kwietnia 2017r. uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 1 im. A. Osieckiej w Wodzisławiu uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy.


Celem wycieczki było zwiedzenie wielu interesujących obiektów i miejsc, w tym m. in .Sejmu RP na ul. Wiejskiej. Po przejściu przez bramki bezpieczeństwa weszliśmy do holu głównego Sejmu, gdzie mogliśmy poznać jego zakamarki oraz dowiedzieć się o tym, co na co dzień dzieje się w Sejmie. Poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą społeczeństwa, dowiedzieliśmy się ilu posłów zasiada w ławach poselskich, jakie obowiązują zasady podziału na kluby partyjne oraz zasady głosowania. Mieliśmy okazje znaleźć się na korytarzu znanym nam z mediów skąd dziennikarze w serwisach informacyjnych komentują wydarzenia z Sejmu. Przeszliśmy się także po korytarzu, z którego drzwi prowadziły do sal różnych partii oraz zatrzymaliśmy się przy makiecie kompleksu Sejmu.
Następnie mieliśmy okazję podziwiać Łazienki Królewskie - Zespół Pałacowo- Ogrodowy obejmujący park o powierzchni 76 ha, który założony został w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to miejsce wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym oraz jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców Warszawy oraz gości.
Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego miejsca dostarczyło wielu informacji, zwłaszcza dla miłośników historii. Podziwiając eksponaty muzealne w poszczególnych salach tematycznych poznaliśmy chronologię wydarzeń z nimi związanych. Poruszaliśmy się w scenerii z okresu wojennego, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej stolicy. Na parterze oglądaliśmy prezentację dotyczącą czasu okupacji hitlerowskiej, jak również wybuch Powstania Warszawskiego.
Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki, który znajduje się w centrum miasta. Tutaj zjedliśmy obiadokolację, a później wyjechaliśmy na 30 piętro tegoż budynku. Z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać Warszawę z lotu ptaka.
Około dwieście metrów od Pałacu mieliśmy nocleg, gdzie udaliśmy się pieszo. Po zakwaterowaniu, wprawdzie zmęczeni, ale nadal żądni kolejnych atrakcji, pojechaliśmy metrem w okolice Stadionu Narodowego.
W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie przez dwie godziny podziwialiśmy jego pierwsze piętro, poznając historię tego miejsca. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć, jak zniszczony w XVII w. podczas wojen ze Szwecją Zamek Królewski, odzyskał świetność za panowania Wettinów oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kolejny raz zniszczony podczas okupacji hitlerowskiej został ponownie odbudowany i w 1979r. w zamku utworzono muzeum.
W programie wycieczki nie mogło zabraknąć zwiedzania Centrum Nauki "KOPERNIK", którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Oglądając atrakcje znajdujące się w trzypiętrowym budynku mogliśmy: podziwiać, poznawać i samodzielnie robić doświadczenia z fizyki i chemii.
Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta oraz pomnik Syrenki Warszawskiej. Godzinny spacer był okazją do zakupu pamiątek.
Około 15.30 (w drugim dniu wyjazdu) pełni wrażeń, ale trochę zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną do Wodzisławia. Oczywiście w drodze zarówno do, jak i z Warszawy, nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald, gdyż bez tego punktu programu wyjazd nie byłby w pełni udany.
W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wodzisławia. Przez długi czas będziemy pamiętali o udanej wycieczce, a zdobytą wiedzę będziemy wykorzystywać podczas zajęć dydaktycznych w szkole.

Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy
Dwudniowy wyjaz...
Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy Dwudniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy