Mali recytatorzy

Podobnie jak w zeszłym roku, uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły pilnie przygotowywali się do ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Dwoje uczniów -Nadia Łebek z klasy I i Kacper Piasecki z kl. II - przystąpiło do rywalizacji w konkursach: XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego – Starachowice 2015 i XXIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu „Strofy o Ojczyźnie". W obu wymienionych konkursach zaprezentowali po dwa utwory: Nadia wiersz Ludmiły Mariańskiej „POD CZERWONYM MACZKIEM" i prozę ze zbioru opowiadań Dariusza Kamysa „BAJDUŁY ŚWIĘTOKRZYSKIE", Kamil natomiast wiersz Ludwika Kerna „Wisła" i prozę z tego samego zbioru co jego młodsza koleżanka.
Nadia Łebek przechodząc pomyślnie przez etap powiatowy a następnie wojewódzki XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego została finalistką etapu Centralnego. Natomiast w XXIII Ogólnopolskim Harcerskim Konkursie „Strofy o Ojczyźnie" w etapie wojewódzkim otrzymała wyróżnienie.
Kacper Piasecki odniósł sukces w XXIII Ogólnopolskim Harcerskim Konkursie „Strofy o Ojczyźnie", gdzie w etapie wojewódzkim otrzymał III miejsce i nominację do etapu ogólnopolskiego.
Należy docenić ambicję i pracowitość małych artystów i życzyć im dalszych sukcesów w zmaganiach recytatorskich.