Teatr profilaktyczny "Pętla zdarzeń"

Coraz częściej w otaczającej nas rzeczywistości(środowisko w którym żyjemy,środki masowego przekazu)możemy się spotkać z różnymi objawami przemocy. Aby temu zapobiegać oraz umieć reagować w odpowiedni sposób, staramy się dostarczyć uczniom różnorodnej wiedzy na ten temat.12 maja gościliśmy aktorów z teatru INSPIRACJA z Krakowa. Spektakl "Pętla zdarzeń", porusza problematykę agresji i przemocy rówieśniczej. Przemocy fizycznej, ale także często występującej a trudnej do wychwycenia przemocy psychicznej- równie dotkliwej i mogącej powodować tragiczne konsekwencje- począwszy od gróźb, obelg, szantażu i poniżania po niewinne z pozoru plotki i wyśmiewanie. Spektakl kształtuje umiejętności społeczne, rozwijanie empatii a także umiejętność rozwiązywania konfliktów, wskazuje gdzie szukać pomocy.