Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

2017 dz bezp gim min23 maja 2017, w naszym gimnazjum, odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa, dzień rozpoczęliśmy od spotkania Edukatora z gimnazjalistami na sali gimnastycznej.

Edukator prowadzący spotkanie zapoznał zebranych z założeniami projektu "Cyfrowobezpieczni.pl" oraz z zagrożeniami w Internecie. Podczas wystąpienia mogliśmy obejrzeć materiały edukacyjne wybrane z zasobów dostępnych na stronie projektu www.cyrowobezpieczni.pl. Spotkanie uświadomiło młodzieży na jakie zagrożenia i ryzyko narażają się podczas bezmyślnego korzystania z narzędzi cyfrowych.
W dalszej części Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego przeprowadzono trzy warsztaty z uczniami gimnazjum, na temat przemocy w Internecie. Tematyka była odpowiedzią na potrzeby szkoły w zakresie cyberbezpieczeństwa.

 

2017 dz bezp gim 01

2017 dz bezp gim 01

2017 dz bezp gim 01

2017 dz bezp gim 01

2017 dz bezp gim 01