"Bajki kołysanki"

2016 bajki przytul minW środę 13 kwietnia w szkole podstawowej, w klasach I-III odbyły się nietypowe lekcje pod hasłem "Bajki kołysanki". W czasie jednej godziny lekcyjnej zaproszeni goście czytali najmłodszym uczniom baśnie i bajki. Posłuchać bajek czytanych przez Pana Dyrektora, Panią Pedagog oraz Radę Rodziców było nie lada frajdą .Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Uczniowie przynieśli ze sobą ulubione książki, przytulanki, podusie a nawet kocyki. Dzięki temu mogły poczuć się komfortowo i beztrosko słuchając opowieści o swoich ulubionych bohaterach.


Przeczytano różne bajki i baśnie. Najmłodsi - klasa Ia wybrała "Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka"- skąd posłuchali następujących bajek:
"Poranek w naszej zagrodzie "
"Puszek i kozy "
"Puszek i jeżyk"
"Gąsior"
"Marzenia kwoczki"
"Żniwa dawniej"
"Przeprowadzka myszek"
Klasa Ib wysłuchała bajek "Czterej muzykanci z Bremy", "Kacper i piraci" oraz "Martynka w ZOO", "Martynka i kucyk" na koniec Pan Dyrektor przeczytał dzieciom pouczającą bajkę Ezopa pt. "Żółw i zając".
Klasa II wybrała "Najpiękniejsze bajki Babuni" tu znalazły się pozycje :
"Zarozumiała żaba"
"Czerwony kapturek"
"Mysz miejska i mysz wiejska"
"Kruk i lis"
"Lew i mysz"
W klasie III przeczytano dzieciom dwie bajki z książki pt: "Bajki nad bajkami " była to "Ośla skórka" i "Paluszek". Najstarsza klasa przedstawiła również krótką inscenizację do znanej kołysanki "Był sobie król". Wykorzystali do niej własnoręcznie wykonane pacynki.
Podsumowaniem i dopełnieniem lekcji czytania "Bajki kołysanki" było wykonanie w klasach I-II ilustracji do ulubionej bajki lub baśni. Klasa III zaprojektowała okładkę do wybranej książki.
W przyjemnej atmosferze świata przygód ulubionych bohaterów, bardzo szybko upłynęła godzina. Zarówno dorośli jak i dzieci stwierdzili ,iż podobne projekty, mające na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych są w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebne .Myślę, że czytanie bajek i baśni najmłodszym uczniom stanie się tradycją w naszej szkole.


"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...
"Bajki kołysank...