Konkurs Matematyczny PANGEA w gimnazjum.

2016 pangea gim min3 marca 2016 r. punktualnie o godzinie 9.00 w gimnazjum odbył się I etap konkursu matematycznego – PANGEA, którego organizatorami są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs ten ma jest organizowany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.


Głównym założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski do I etapu zgłosiło się aż 105525 uczniów. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczniów z gimnazjum. Nasi uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo trudnym testem składającym się z 15 zadań, na rozwiązanie którego mieli tylko 45 min. Z niecierpliwością czekamy na wyniki I etapu. Trzymamy kciuki !!!
A oto lista uczniów biorących udział w konkursie:
Klasa I: Julia Zasada, Natalia Jach, Gabriela Leśniewska, Justyna Urban, Malina Capiga, Natalia Imbór, Aleksandra Zięba, Dawid Kowalski, Patrycja Stencel, Norbert Stencel, Grzegorz Gancarski, Aleksandra Płońska, Aleksandra Rzeźnicka, Kacper Zuchowicz,
Klasa II: Dominik Kruk, Adrian Majewski , Karolina Łuszczki, Mateusz Straszak, Natalia Curyło, Szymon Adamczyk, Magdalena Cykowska, Julia Sroka, Norbert Grybczyński,
Klasa III: Paulina Kozioł, Daria Kubaja, Wirginia Bertman, Kamila Wąsala, Joanna Wendt, Tomasz Ziółkowski.

 

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0

2016 pangea gim 0