SUKCESY W WOJEWÓDZKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2017 sport tokarnia min16 września 2016r. w Tokarni odbyły się XIX Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza. Potocznie zawody nazywane są Mistrzostwami Województwa Świętokrzyskiego LZS w biegach przełajowych. Są to również eliminacje do Mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych.
Na zawodach stawiła się 16 osobowa grupa zawodników z Zespołu Szkół w Wodzisławiu, z opiekunem Robertem Jarosińskim. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna, jak i drużynowa. Wyniki uzyskiwane podczas zawodów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Z dumą na mecie oglądaliśmy finiszujących naszych zawodników.

W trudnych warunkach atmosferycznych - 28 stopniowym upale, pierwsi do biegu przystąpili uczniowie szkół podstawowych. Dziewczęta miały do pokonania dystans 800m, a chłopcy 1000m. W czterech kategoriach wiekowych wystąpiło 86 zawodniczek i 78 zawodników. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie SSP z Wodzisławia zwłaszcza z klasy IV. Po pięknym finiszu i walce do ostatnich sił 2 miejsce i tytuł wicemistrza województwa zdobył Dawid Łebek. Wśród dziewcząt bardzo dobre 5 miejsce zajęła Kamila Krzelowska, a 8 Tatiana Budziosz.
Punkty dla naszej drużyny w klasyfikacji drużynowej zdobywali również: Magda Oleksiak, Magdalena Ochęduszko, Dominika Musiał, Kacper Piasecki, Sebastian Skowronek, Łukasz Stanek, Bartłomiej Oleksiak, Adam Wąchała, Norbert Sokołowski.
Wszyscy nasi uczniowie ambitnie walczyli o jak najlepsze pozycje. Opłaciła się walka do ostatnich sił, gdyż w klasyfikacji drużynowej młodzi sportowcy z Wodzisławia zajęli wysokie 5 miejsce.
Następnie do biegu przystąpiło 43 gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego. Chłopcy z rocznika 2003 rywalizowali na dystansie 1500m. Już na początkowych metrach rywalizacji prowadzenie w biegu objęli nasi uczniowie Daniel Radwan i Karol Ozga. Daniel potwierdził wysokie umiejętności biegowe i prowadząc od startu do mety zwyciężył w biegu i zdobył tytuł mistrza województwa. Bardzo dobre 4 miejsce zajął Karol Ozga. O dużym talencie sportowym Daniela świadczy fakt, że w bezpośrednim biegu wyraźnie pokonał zeszłorocznego mistrza LZS i SZS w biegach przełajowych Kacpra Śliwę z Oblęgorka. Po nich odbył się bieg z rocznika 2001 – 2002 na dystansie 2000m. Po długim ambitnym biegu 8 miejsce zajął Krzysztof Kalisz.
Trzech najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej udekorowano pamiątkowymi medalami, a sześciu dyplomami. Sześć najlepszych szkół otrzymało pamiątkowe puchary i dyplomy. Po dekoracjach i wspólnych fotografiach w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.
Naszych medalistów Daniela Radwana - ucznia klasy 1a gimnazjum wychowania fizycznego uczy Robert Jarosiński, a Dawida Łebka - ucznia klasy IV SSP Wodzisław w-f uczy Urszula Błasiak.
Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych i liczymy na kolejne sukcesy sportowe.