WYJAZD DO OPERY KRAKOWSKIEJ

2016 opera sp min

W dniu 2.02.2016 r. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu udali się do Opery Krakowskiej. Droga do Krakowa upłynęła nam szybko, w wesołej atmosferze. Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się do gmachu opery. Czerwono-bordowy wystrój wnętrz, szklane ściany i windy zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Kulminacyjnym punktem wyprawy do opery było obejrzenie spektaklu pt "Muzyka i Magia". Był to spektakl interaktywny, włączający młodego widza w akcję przedstawienia. Dzieci głośnym chórem komentowały kto w tej bajce jest dobry, a kto zły. Fantastyczna podróż w krainę znanych trzech baśni: O Kopciuszku. Królewnie Śnieżce i Czerwonym Kapturku oczarowała dzieci niezwykłością zdarzeń.

Gra aktorów, fantazyjne kostiumy, wyjątkowa muzyka i bajkowa scenografia tworzyły niezwykły nastrój i klimat. Po obejrzeniu spektaklu dzieci zwiedziły Kościół Mariacki i Sukiennice, w których robiły pamiątkowe zakupy. Punktualnie o godzinie 14.00 wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Kilka ciekawostek o Krakowie opowiedział dzieciom p. S. Roś. Dzieci i liczni rodzice, którzy pomagali nam przy pilnowaniu małych pociech byli zadowoleni z wycieczki. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

2016 opera sp 01

2016 opera sp 01

2016 opera sp 01

2016 opera sp 01