SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2015

2016 sprz swiat minTegoroczną akcję Sprzątania świata - Polska 2015 zaplanowaliśmy w naszym Zespole Szkół na cały poprzedzający ją tydzień przed weekendem, kiedy odbędzie się akcja ogólnokrajowa. Na wszystkich godzinach do dyspozycji wychowawcy klasowego nauczyciele omawiali z uczniami cel i formę pomagania naszej planecie oraz uprzątali ze śmieci otoczenie szkoły.

Uczniowie klas młodszych porządkowali teren przyszkolny, natomiast uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści oczyszczali z zanieczyszczeń pozostawionych przez człowieka tereny znajdujące się w bliskim sąsiedztwie szkoły. Zebranych odpadków było sporo, część z nich pozostawili sami uczniowie, więc tym bardziej akcja taka była wychowawczo właściwa.
Akcja sprzątania nie będzie jednorazowa, ale rozciągnie się w czasie i swoim zasięgiem obejmie duży teren naszej gminy, pobudzi też do działań wielu ludzi, w tym również dorosłych, ponieważ uczniowie deklarowali porządkowanie wraz z rodzicami i rodzeństwem miejsc szczególnie zaśmieconych w miejscowościach w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Opiekun szkolnego koła LOP
Hanna Idzik

 

 

2016 sprz swiat 03

2016 sprz swiat 01

2016 sprz swiat 02