Kolaż z kwiatów od Samorządu Uczniowskiego dla pedagogów.

2017 kol kwiat min13 października 2016r. - uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem klasy I szkoły podstawowej. Nasi najmłodsi koledzy ślubowali w tym dniu pilnie wypełniać obowiązki i godnie reprezentować szkołę. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP – Izabela Zyguła zapewniła ich o wsparciu i wszelkiej pomocy w trudnych sytuacjach.
Samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum w podziękowaniu za trud zadedykowały pedagogom i pracownikom szkoły swój występ artystyczny i przekazały na ręce dyrektora kolaż z kwiatów wykonany przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej: Kolaż z kwiatów od Samorządu Uczniowskiego dla pedagogów.

Debata przedwyborcza kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

2017 debata su minW Samorządowej Szkole Podstawowej w Wodzisławiu trwa aktualnie kampania wyborcza, która ma na celu przekonać uczniów klas IV-VI do zagłosowania na jedną z kandydatek pretendujących do funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku mamy trzy kandydatki, są to: Weronika Szafrańska - przedstawicielka klasy IV, Izabela Zyguła - przedstawicielka klasy V oraz Zuzanna Roter - przedstawicielka klasy VI.

Czytaj więcej: Debata przedwyborcza kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski – podsumowanie pracy

2016 su ssp min23 czerwca 2016 roku Samorząd Uczniowski działający w szkole podstawowej podsumował swoją działalność.
W roku szkolnym 2015/2016 zostały wykonane wszystkie zaplanowane na ten rok działania, min. organizacja DEN, Walentynek oraz Dnia Talentu; pomagaliśmy przy organizacji zabawy andrzejkowej i zabawy karnawałowej; przygotowaliśmy i przekazaliśmy stroiki świąteczne wraz z życzeniami przedstawicielom lokalnej społeczności. O podejmowanych akcjach informowaliśmy społeczność szkolną na bieżąco przez radiowęzeł.

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski – podsumowanie pracy

Dzień Talentów 2016 w Zespole Szkół wWodzisławiu

2016 dz tal minPo raz kolejny już Samorządy Uczniowskie działające w Zespole Szkół w Wodzisławiu zorganizowały obchody I-go Dnia Wiosny jako Dzień Talentów. Celem apelu było zaprezentowanie tych najmłodszych i tych nieco starszych uczniów, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie swojego otoczenia.

Czytaj więcej: Dzień Talentów 2016 w Zespole Szkół wWodzisławiu

Dzień Talentu 2016

 21 marca 2016 roku w I dzień wiosny w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbędzie się prezentacja talentów uczniów naszej szkoły.
Zgłoszenia uczniów chętnych do wzięcia aktywnego udziału, reprezentujących dane klasy, przyjmuje przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej – Ola Nagły w terminie do 16.03.2016r.

Zapraszamy!

Świąteczne Kartki dobroczynne

2016 sw kartki

W dniach 17 – 18 marca 2016 roku na terenie szkoły sprzedawane będą kartki świąteczne w cenie 2zł. za sztukę.
Zakup kartek wspiera program leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.
Akcję koordynują uczennice klasy V szkoły podstawowej: Dominika Bąk, Dominika Cykowska i Zuzia Halewska.

Zapraszamy do wsparcia akcji!

DZIEŃ KOBIET

2016 dz kob min- święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących
o równouprawnienie kobiet.
Początkowo obchody 8 marca miał jedynie upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy.
W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, czekoladki oraz składane życzenia.

Wszystkim Paniom pracującym oraz koleżankom uczącym się w Zespole Szkół,
życzenia wszelkiej pomyślności składa

Samorząd Uczniowski SSP w Wodzisławiu

Walentynki 2016

2016 wolontar 2016 minDzień zakochanych obchodzony w naszej szkole 12 lutego 2016r. upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dominował w tym dniu kolor czerwony i różowy; odbył się konkurs międzyklasowy, były słodkości, kwiaty oraz tradycyjnie poczta walentynkowa. W roli amorków wystąpili: Martyna Kowalska, Zuzia Roter i Tomek Ziółkowski.

Czytaj więcej: Walentynki 2016

Świąteczne Kartki Dobroczynne

2016 kartki minSamorządy Uczniowskie działające w Zespole Szkół w Wodzisławiu przyłączyły się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda mającej na celu sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych.

"Za każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat Kartki Dobroczynne, dzieją się dwie dobra rzeczy – ktoś bliski ma dzięki nim chwilę radości, a osoby chore lub niepełnosprawne otrzymują wsparcie."

Akcję w szkole koordynowały uczennice z klasy VI szkoły podstawowej: Ola Nagły, Kasia Dąbek i Kamila Ozga. Sprzedano 44 kartki i uzyskano kwotę 88,00 zł, którą wpłacono na konto Stowarzyszenia.

Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Samorząd Uczniowski Gimnazjum

Czytaj więcej: Świąteczne Kartki Dobroczynne

Wybory Samorządu Uczniowskiego SP

2015 wyb sam minW dniu 22 września 2015 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu. Kilka dni wcześniej Kandydatki na przewodniczącą SU przedstawiły społeczności uczniowskiej swoje programy. Każdy uczeń oddał jeden głos na swojego faworyta zaznaczając odpowiednie miejsce na karcie do głosowania. Po zakończonym głosowaniu komisja bardzo sprawnie policzyła głosy. Oddano 56 głosów, wszystkie ważne.

Wybory wygrała uczennica klasy VI – Aleksandra Nagły zdobywając 32 głosy, a zastępcą została uczennica klasy V – Zuzanna Roter zdobywając 24 głosy.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2015/2016.

Czytaj więcej: Wybory Samorządu Uczniowskiego SP

Świąteczne życzenia


Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,

czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

Samorząd Uczniowski Samorządowej Szkoły Podstawowej życzy, aby Święta Wielkanocne 2015 roku stały się źródłem wzmacniania ducha, przyniosły wszystkim radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

DZIEŃ TALENTU - 2015 w Zespole Szkół w Wodzisławiu

2o marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się IV już edycja Dnia Talentu. Pierwszy dzień wiosny sprzyja ukazywaniu przez uczniów swoich talentów. W tym roku Pani Wiosna przyniosła zarówno słoneczną pogodę, jak i też radość i przyjazną atmosferę wśród uczniów. Samorządy Uczniowskie Samorządowej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Nr 1 w Wodzisławiu połączyły siły i zorganizowały emocjonujące występy, podczas których utalentowani uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje pasje i zainteresowania. Od lat propagujemy ideę spędzania pierwszego dnia wiosny w szkole biorąc udział w zabawach zamiast na „tradycyjnych" wagarach.

Czytaj więcej: DZIEŃ TALENTU - 2015 w Zespole Szkół w Wodzisławiu

,,Burek sam nie poprosi o pomoc”

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Wodzisławiu wziął udział w drugiej edycji ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt organizowanej przez Fundację Psi Los oraz portal INTERIA PL. Choć zima póki co nie dała się we znaki, to jest to mimo wszystko najtrudniejsza pora roku dla czworonogów przebywających w schroniskach. Ich zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim, a wsparcie darczyńców jest wciąż niewystarczające. Uczniowie Zespołu Szkół w Wodzisławiu zebrali kwotę 160,40zł wspierając schroniska do których przyjmowane są zwierzęta, potrzebujące kosztownego leczenia, karmy i bezpieczeństwa.

Najserdeczniejsze życzenia

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego 2015 Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
życzy
   Samorząd Uczniowski
   Samorządowej Szkoły Podstawowej
   w Wodzisławiu

Czytaj więcej: Najserdeczniejsze życzenia

Akcja charytatywna

Akcja charytatywna

 

      Po raz kolejny Samorząd Uczniowski działający w SSP w Wodzisławiu przyłączył się do akcji "Szkoło, Pomóż i Ty" organizowanej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Uczennice klasy V: Aleksandra Nagły, Katarzyna Dąbek i Aleksandra Bonarska przeprowadziły wśród uczniów szkoły podstawowej, w miesiącu październiku, zbiórkę pieniędzy poprzez nabycie przez uczniów pomocy naukowych w postaci cegiełek.

Zebrano 91,50 zł, które przekazano na konto Fundacji.

 

Dziękujemy za otwartość, życzliwość i dobroć.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Zespołu Szkół w Wodzisławiu

składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz dalszych sukcesów

zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym.

 

Samorząd Uczniowski SSP w Wodzisławiu

 

 

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 w SSP w Wodzisławiu

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

 • Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły.
 • Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka.
 • Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju.

Założenia na rok szkolny 2014/2015

 • Przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym;
 • Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska;
 • Ukazywanie sensu praw i obowiązków, zasad i reguł, nakazów i zakazów obowiązujących w życiu społecznym;
 • Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny oraz środowiska lokalnego;
 • Kultywowanie tradycji i obrzędów szkolnych;
 • Rozwijanie prawidłowych zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach;
 • Uświadomienie roli dziecka jako ucznia w rodzinie i społeczności lokalnej.

  Czytaj więcej: Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 w SSP w Wodzisławiu

Sprawozdanie z wyborów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015

W dniu 11 września 2014 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej. Kilka dni wcześniej kandydaci na przewodniczącego przedstawili uczniom z klas IV -VI swoje programy.

Uczniowie mieli możliwość oddania swojego głosu na kandydata, którego popierali; każdy z nich podszedł to sprawy bardzo poważnie i oddał głos na swojego faworyta.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z wyborów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015

Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w r, szk. 2013/2014

24 czerwca 2014r odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2013/2014. Jego pierwsza część przedstawiona została w formie prezentacji multimedialnej.Działalnośc Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej charakteryzowała się podejmowaniem rozmaitych działań mobilizujących uczniów do aktywnego włączania się w życie szkoły

We wrześniu 2013r miały miejsce wybory nowego zarządu. Kampanię wyborczą zorganizowała ówczesna opiekunka Samorządu, pani Zyta Najberg. W wyniku głosowania powołano Zarząd w składzie: Dawid Kowalski – przewodniczący, Aleksandra Nagły – zastępca przewodniczącego i Dominika Baran – członek zarządu.

Czytaj więcej: Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w r, szk. 2013/2014

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

27 września 2013 r. w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili: Aleksandra Nagły (kl. IV), Dariusz Wójcik (kl. IV), Dawid Kowalski (kl. V) oraz Karolina Łuszczki (kl. VI). Tegoroczna kampania wyborcza przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Kandydaci dołożyli wszelkich starań, aby koledzy właśnie na nich oddali swój głos. W wyniku głosowania, w którym wzięło udział 48 uczniów klas IV-VI, przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Dawid Kowalski z klasy V, który otrzymał 23 głosy.

Czytaj więcej: Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dokumenty SU SSP

Nazwa dokumentu Typ pliku Wyświetl / pobierz

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

pdf alt