ROK 2017 - ROKIEM WOLONTARIATU

2017 paczka min2017 rok jest Rokiem Wolontariatu-toteż dużo w różnych mediach jest informacji na temat ludzi w różnym wieku ,którzy pomagają innym. W naszej szkole również jest dużo uczniów dobrego serca. Przed świętami Wielkiej Nocy ponownie zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla osób starszych i samotnych.

Czytaj więcej: ROK 2017 - ROKIEM WOLONTARIATU

Karki świąteczne

2017 kartka sw minZa każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat Kartki dobroczynne, dzieją się dwie dobre rzeczy -ktoś bliski dzięki nim ma chwilę radości, a osoby chore lub niepełnosprawne otrzymują wsparcie. Uczniowie z Samorządu Szkolnego rozprowadzili na terenie szkoły 50 kartek świątecznych, biorąc udział w kampanii charytatywnej dla Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla dzieci niepełnosprawnych. W imieniu Samorządów Szkolnych i Szkolnego Koła Wolontariatu, życzymy wszystkim pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Karki świąteczne

Świąteczna Paczka dla osób samotnych i starszych.

2017 sw paczka minŚwiąteczna atmosfera wyzwala u wielu ludzi dobrych serc empatyczne zachowania, dzieląc się nie tylko dobrym słowem ale także pomagając materialnie. Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przed Świętami zorganizowali zbiórkę żywności- kwestując w "Kiwi Markecie" i "Lewiatanie", w tym roku dla osób starszych i samotnych. To bardzo budujące zachowania naszej młodzieży, że nie myślą tylko o sobie i obalają mit o braku wrażliwości na potrzeby innych. Paczki rozdamy dla 15 rodzin-osób samotnych i starszych. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim spokoju, radości i mile spędzonego czasu w gronie najbliższych.

Czytaj więcej: Świąteczna Paczka dla osób samotnych i starszych.

WOLONTARIUSZE JAKO ANIOŁY

2017 spotk wolontar minJuż po raz 14 w naszej szkole odbyło się Spotkanie bez Barier. Jak co roku i teraz nie mogło zabraknąć młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządów Szkolnych. Uczniowie podzielili się obowiązkami, które wykonywali z ogromną przyjemnością ale i odpowiedzialnością. Wspaniale prezentowały się Anioły całe w bieli i zabawne Diabełki od stóp do głów czarne. Młodzież pomagała osobom niepełnosprawnym ucząc się przy tym empatii i tolerancji.

Czytaj więcej: WOLONTARIUSZE JAKO ANIOŁY

Wolontariat pamięta o Wszystkich Świętych.

Stało się już tradycją,że uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagają młodszym kolegom-zuchom w porządkowaniu grobów znanych i nieznanych żołnierzy na miejscowym cmentarzu. Młodzież nie tylko przed Świętem Zmarłych pamięta o grobach, ale także w ciągu całego roku szkolnego ucząc się szacunku, oraz zachowując pamięć o ludziach którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

Wybór nowego zarządu Szkolnego Koła Wolontariatu.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 29 września wybrali nowy skład zarządu. Przewodniczącą została Partycja Stencel z klasy II a, zastępcą Karolina Stawiarz z klasy III a, w skład zarządu weszli również: Aleksandra Rzeźnicka z klasy II a, Wiktor Zięcik z klasy III b i Wiktoria Musiał z klasy III a. Uczniowie zapoznali się z planem pracy na nowy rok szkolny oraz sami podjęli inicjatywę, że w ciągu roku szkolnego będą przystępować do różnych zadań związanych z pomocą dla drugiego człowieka. Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół nadal jest pedagog p.Iwona Pietras. Wszystkim uczniom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących, życzymy otwartości i wrażliwości, oraz dobrych ocen i miłych chwil w Nowym Roku Szkolnym.

FESTYN RODZINNY 2016

2016 2016 festyn rodzinny min„Rodzina Twój Przyjazny Świat” pod takim hasłem odbył się 12 czerwca I Rodzinny Festyn w Zespole Szkół w Wodzisławiu. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasta, desery bigos myśliwski, kiełbaski z grilla i lody. Uczennice z Wolontariatu Szkolnego malowały twarze, czesały ciekawe fryzury, malowały z najmłodszymi kredą na boisku i malowanki. Nie zabrakło również akcentów biało-czerwonych związanych z meczem piłki nożnej i strefy kibica.

Czytaj więcej: FESTYN RODZINNY 2016

Wielkanocna zbiórka żywności.

2016 szlach paczka 2 minW dniach 18-19-20-marca, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu ponownie zorganizowali zbiórkę żywności w sklepach Lewiatan i Kiwi Market w Wodzisławiu. Zebranymi produktami podzieliliśmy się z 14 rodzinami z terenu Gminy Wodzisław. Dziękujemy wszystkim Ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą akcję.

Czytaj więcej: Wielkanocna zbiórka żywności.

Zabawa choinkowa w szkole podstawowej.

2016 choinka sp minKsiężniczki, piraci, policjanci, pielęgniarki, czarodzieje, Myszki Mini, prawie wszystkie postaci z bajek można było spotkać na zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej w Wodzisławiu. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego z Gimnazjum wraz z opiekunem wcieliły się w roztańczone cyganki, które bawiły się wspólnie z dziećmi z klas młodszych i starszych. Były konkursy ,popisy taneczne. Wszystkie klasy bawiły się wspólnie ale na wyróżnienie zasługuje klasa V, która cały czas wirowała na parkiecie,, nawet bez butów. W czasie zabawy Rada Rodziców zadbała o smaczny poczęstunek. 

Czytaj więcej: Zabawa choinkowa w szkole podstawowej.